HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

İsrail adam kaçırdı

09.07.2001 00:00:00
İsrail, Filistin'de silahsız halka karşı yürüttüğü kirli savaşta suikast, katliam, sabotaj ve gaspa şimdi de adam kaçırma suçunu ekledi

İsrail askerlerinin Batı Şeria'daki El Halil kentinde bir Hamas örgütü üyesini kaçırdıkları bildirildi.

Filistin polis yetkilileri, 35 yaşındaki Hamas üyesi Eyub Fuad Şaravi'nin Filistin Yönetimi altında bulunan bir bölgede kaçırıldığını belirttiler.

Aynı kaynaklar, kaçırılma olayıyla ilgili ayrıntılı açıklama yapmadılar.

Bu arada, İsrail ile işbirliği yapan bir Filistinli, ömür boyu hapse mahkum edildi.

Batı Şeria'daki Nablus kentinde görülen davada, Tahir Velid Cabir'e, İsrail helikopteri tarafından vurulan Filistin istihbarat görevlisine ait aracın yerinin saptanmasına yardımcı olduğu gerekçesiyle ömür boyu hapis cezası verildi.

İsrail helikopterinin 12 Mayıs'ta araca düzenlediği saldırıda istihbarat görevlisi hafif yaralanmış, iki kişi öldürülmüştü.

Geçen yıl Eylül ayında Filistin İntifada'sının başlamasından sonra 2 Filistinli İsrail ile işbirliği yaptığı gerekçesiyle kurşuna dizilerek öldürülmüştü.

İşbirlikçilikle suçlanan bazı Filistinliler de maskeli kişiler ve askerler tarafından öldürülmüştü.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.