HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

İstanbul'da güvenlik önlemleri

09.10.2001 00:00:00
İSTANBUL-Afganistan'a yönelik operasyonun ardından İstanbul'da, başta yabancı diplomatlarının güvenliğinin artırılması olmak üzere, bir dizi önlem alınması kararlaştırıldı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nün Vatan Caddesi'ndeki kompleksinde, bu sabah, Emniyet Müdür Vekili Hasan Özdemir ile müdür yardımcıları, şube müdürleri ve ilçe emniyet müdürlerinin katıldığı bir güvenlik toplantısı yapıldı.

Üst düzey bir emniyet yetkilisi, toplantıda, Afganistan operasyonunun ardından İstanbul'da herhangi bir olaya meydan vermemek için, başta yabancı diplomatların güvenliğinin artırılması olmak üzere, bir dizi önlem alınmasının kararlaştırıldığını söyledi.

Yetkili, bu önlemler arasında, konsolosluklar ile diplomatların kaldıkları evlerin, havalimanı ile halkın yoğun olduğu yerlerde güvenliğin artırılması, ayrıca Cuma günleri camilerde namaz sonrası gösterilere karşı hazırlıklı olunmasının yer aldığını belirtti.

Aynı yetkili, sol grupların da operasyonu bahane ederek eylem yapma ihtimalinin göz önüne alındığını ifade etti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.