HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 27 TEMMUZ 2021, SALI

Meclis'te açılış 1 Ekim'de

25.09.2001 00:00:00
Anayasa değişiklikleri için olağanüstü toplantısını sürdüren Meclis'in yeni yasama yılı açılışı 1 Ekim Pazartesi günü yapılacak. 21'inci dönemin 4'üncü yasama yılı, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in açış konuşması ile başlayacak.

Meclis'in yeni yasama yılı açılış törenleri saat 14.00'te TBMM Atatürk Anıtı'na çelenk konulması, sayı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayacak. Törene, TBMM Başkanı Ömer İzgi başkanlığında Başbakan Bülent Ecevit, Anamuhalefet Partisi DYP'nin Genel Başkanı Tansu Çiller, Bakanlar Kurulu Üyeleri, TBMM Başkanlık Divanı Üyeleri, Siyasi Parti Genel Başkanları, Grup Başkan ve Başkanvekilleri, Komisyon Başkanları, Milletvekilleri, Türk Parlamenterler Birliği Üyeleri ile TBMM İdari Teşkilatı Yöneticileri katılacak.

Açılış konuşması Sezer'den

Anıttaki törenin ardından TBMM Genel Kurulu saat 15.00'de Başkan Ömer İzgi başkanlığında toplanacak. İzgi'nin sunuş konuşmasının ardından Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer Genel Kurul'a gelecek. Cumhurbaşkanı Sezer, İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra yeni yasamayılını açış konuşmasını yapacak. Cumhurbaşkanı Sezer'in konuşmasının tamamlamasının ardından birleşim kapanacak.

Anayasa değişikliği çalışmalarına açılış töreni nedeniyle ara verecek olan Genel Kurul, Salı günü yeniden toplanarak değişiklik teklifini görüşmeyi sürdürecek.

Tasarruf uygulamaları nedeniyle TBMM Başkanı Ömer İzgi, bu yıl da geçen yıl olduğu gibi "Mütevazı" bir açılış kokteyli verecek.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.