HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 15 AĞUSTOS 2022, PAZARTESİ

MHP'yi anlamak çok zor

28.06.2002 00:00:00
Arşivler kimileri için tam anlamıyla bir kâbustur ve bu gibileri için eski defterlerin karıştırılması en hoşlanmadık durumdur. Ama bazıları içinse tam bir gurur kaynağı, övgü vesilesi ve firaset göstergesidir arşivler...

Birinci tip insanlar, geçmişte yaptıklarından , onları hatırlamak bile istemeyecek kadar utanırlar. Çünkü yaptıkları, söz verdiklerinin tam aksidir, kendileriyle ve fikirleriyle çelişiktir. Bu yüzden eski defterleri karıştırmak bu insanlara yapılacak en büyük kötülüktür. Ama ikinci tip insanlar oldukça rahattır, çünkü söz verdikleriyle yaptıklarının mükemmel uyumunun hatırlanarak takdir edilmesi için arşivlerin karıştırılması işlerine gelir.

Türk siyasi hayatına baktığımız zaman maalesef birinci tip insanların (partilerin) ağırlıkta olduğu dikkat çekiyor. Son dönemde özellikle MHP'de gözlenen çelişkiler bu duruma en iyi örneği teşkil ediyor. MHP Nisan 1999'da vaadettiği sözlerin hemen hiçbirini yerine getirmediği gibi, iktidarının ilk yıllarında verdiği sözleriyle de çelişik bir durum arz etmekte. MHP hep kaybediyor... Artık umut kalmadı MHP'den... Az da olsa son bir umut vardı onu da boşa çıkardılar... Artık MHP'nin yapacağı hiçbir şey kalmadı, çünkü MHP seçmenine verdiği bütün sözlerin tam aksini yaparak yapacağını yaptı ve tüm umutları boşa çıkardı. Son olarak başörtü meselesinin faili Metin Bostancıoğlu'nu aklayarak bir darbe daha vurdu seçmenine (tabi artık seçmeni kaldıysa)... Yani MHP, bırakın seçmenine söz verdiği gibi başörtüsü yasağını halletmeyi, aksine bu yasağın faili Bostancıoğlu'nu, oylamaya katılmayarak akladı ve seçmeninin isteğine aksiyle mukabele etti.

12 Ocak 2000 MHP için dönüm noktası ya da yolun sonu

Bütün bunlar bir yana, bugünlerde Meclis'te en çok gündem edilen İdam cezasının kaldırılmasıyla ilgili olarak MHP'nin çok yakın zamanlarda sarfettiği sözler oldukça ilginç... Dedik ya; arşivlerin karıştırılması bazıları için tam bir kâbus. İşte bu da MHP'nin kâbusu...

Hatırlanacağı gibi seçim öncesi MHP'nin en büyük vaatlerinden birisi de bölücübaşı Öcalan'ın astırılacağıydı. Öcalan'ın davası tamamlandıktan sonra bütün gözler infaza çevrilmişken, infaz dosyasının başbakanlıkta bekletilmesi kararının alındığı 12 Ocak 2000 zirvesi, MHP'nin verdiği idam sözü açısından tam bir dönüm noktasıydı. Çünkü bu zirvede Öcalan'ın infazı AİHM'den gelecek karara bağlanmış ve infaz dosyası başbakanlıkta bekletilerek, askıya alınmıştı. MHP'ye göre bu; infazın gerçekleşmeyeceği anlamına gelmiyordu, sadece biraz geciktiriyordu infazı ama bugün gelinen nokta bunun hiçte böyle olmadığını gösterdi.

Zirve oldukça gergin başlamış ve tam 7.5 saat sürmüştü. Ve Mesut Yılmaz'ın söylediğine göre zirvede hükümet iki kere gidip gelmişti. Anlaşılan MHP oldukça direnmiş ama en sonunda pes etmişti. Tabi bu direnmenin hangi noktada olduğu da, - bugünkü sonuçlarına baktığımız zaman- oldukça muğlak.

"İdamı kaldırma teklifi gelirse hükümeti bozarız"

Bizim için asıl önemli olan, MHP'nin zirve sonrası yaptığı açıklamalar...

Şöyle bir arşivleri karıştırdığımızda MHP'nin bugün hatırlanmasına hiçte sıcak bakmayacağı demeçlerle karşılaşıyoruz.

MHP zirve sonrası şartlarını şu şekilde kamuoyuna sunuyordu:

"Eğer, bazı devletlerin Türkiye'ye şart koşma eğilimi sürerse;

Öcalan'ın İmralı'dan tehdit dolu siyasi demeçleri sürerse;

HADEP'i kullanma ve PKK'yı siyasallaştırma çabası bitmezse;

AİHM'nin karar verme süreci keyfi olarak uzatılırsa, infaz süreci başlar.

Ama bekletme sürecinde ortaklar 'idam kalksın' demezlerse koalisyon devam eder, aksi halde hükümet sorunu doğar ve koalisyon bozulur."

Bunlara ilaveten MHP milletvekili Koray Aydın da hem partisinin hem de liderinin duygularını dile getirirken, AİHM kararı gelene dek idam cezasının kesinlikle kalkmayacağını, böyle bir öneri gelirse de derhal hükümeti bozacaklarını belirtiyordu.

MHP Apo'ya cansuyu veriyor

Koray Aydın, ayrıca Bahçeli'nin zirvenin ardından kurmaylarıyla yaptığı toplantıda şu görüşleri dile getirdiğini de söylüyordu:

"Açıklanan metnin en can alıcı bölümü AİHM süreci bittiğinde dosyanın ivedilikle Meclis'e gönderilecek olması. Şehit aileleri bakımından önemli olan husus bu. Onlar sanıyorlar ki ertelemeyle Öcalan kurtulmuş oluyor. Böyle bir durum yok. İnfaz hukuki süreç sonunda gündeme gelecek. Karar metni AİHM'ye verilen mesajdır. Bu, bir şartlı kabuldür. Eğer bunu kullanmaya kalkarsanız infaz ederiz mesajı verilmiştir. Bu da tatmin edicidir."

Görüldüğü gibi MHP o gün kendisini böyle teselli etmiş ve bekleme sürecinde idamın kalkmasıyla ilgili herhangi bir öneri gelirse derhal hükümeti bozacağını söylemişti. Ama bugün gelinen noktada bırakın herhangi bir öneriyi, Meclis'te idamın kaldırılması için partiler arası turlar düzenlenmiş, iktidar muhalefet elele verip Öcalan'ı da kapsayacak şekilde bir idamı kaldırma düzenlemesinin nasıl yapılacağını tartışmaya başlamışlardır. MHP ise kendi köşesinde sadece olanları izlemekle yetiniyor. Bu şekilde bu sorumlulukta yer almadığını sanıyor ama yanılıyor. Çünkü MHP ta 12 Ocak'tan beri Öcalan'ın asılmamasının ve bundan sonra astırılmayacak olmasının en büyük faili ve sorumlusu, bunu kimse inkar edemez...

Hani hükümetten çekilecektiniz!

Hani, idamı kaldırmak için herhangi bir öneri geldiğinde hükümetten çekilecektiniz... İşte size dünya kadar öneri, hem de partilerarası turlar düzenlenecek kadar abartılmış bir şekilde...

Hani, bazı devletlerin Türkiye'ye şart koşma eğilimi sürerse infaz süresi başlayacaktı... Bırakın bazı devletleri, devletler topluluğu olan AB, idamın kaldırılması ve Öcalan'ın idam edilmemesini sizlere şart koşuyor.

Hani, HADEP'i kullanma ve PKK'yı siyasallaştırma çabası bitmezse infaz süresi başlayacaktı... Bugün HADEP, yeni kurulan birtakım sol partilerle ve iktidarınızın küçük ortağıyla seçim ittifakı yaptı yapacak pozisyonda ve PKK ismini KADEK'e çevirerek siyasallaşma yolunda önemli bir adım attığı gibi, hükümetinizin bir bakanı PKK'nın siyasallaşması gerektiği gibi bir demeç verme gafletinde dahi bulunmuştur. Artık bırakın siyasallaşmayı, Apo'nun Meclis'e milletvekili olarak gireceği gün bile beklenir olmuş, daha ne kadar siyasallaşılınır ki?

Hani AİHM'nin karar verme süreci keyfi olarak uzatılırsa, infaz süresi başlayacaktı... 2 yıldan fazla zaman geçti hala ses yok, daha ne kadar keyfi davranıp, daha ne kadar uzatabilirler ki?

Böyle sürüp gider... Bu demeçlere göre bugün MHP'nin iktidarda bir dakika bile durmaması gerekirdi ama anlaşılan MHP koltuğu çok sevdi ve bırakmak istemiyor... hem de bir daha ki seçimlerde barajın altında kalacağını bile bile...

Diğer partiler de MHP'den farksız

Diğer partilere ne demeli. Diğerlerinin de MHP'den pek farkları yok ama MHP'nin alameti farikası, kendisini iktidara taşıyan sözleri çiğnemiş olması...

O dönemde DYP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Yavuz, zirvede alınan kararı sert bir dille eleştirirken, "Seçimden önce Apo'yu yakaladık diye kendilerini milli kahraman ilan edenler ile cenazelerde kahramanlık taslayanlar şimdi milletin karşısına nasıl çıkacaklardır. Bu, korkak ve ürkeklerin kararıdır" diye MHP'ye haklı olarak çıkışıyordu. Ama bugün DYP'nin izlediği politikayı dikkate alırsak, MHP'den pekte farklı bir şey yapmadığını görürüz. Çünkü bugün DYP Öcalan'ın asılmasına karşı olmadığını açıkça dile getiriyor. Bugün DYP ve diğer partilerin anlaşamadıkları şey, idamın kaldırılmasının kanun teklifiyle mi, yoksa anayasa değişikliği ile mi olması noktasında. Yoksa Öcalan'ın idam edilmemesi noktasında hepsi hemfikir. Öte yandan o dönemin Fazilet Partisi de Apo'nun asılması noktasında derin sıkıntılar yaşıyordu. Bir ara FP lideri Kutan ağzından "Apo asılmalıdır" diye kaçırınca, hemen Güneydoğulu milletvekillerinden tepki almış ve Haşim Haşimi istifasını vermişti. Bundan hemen sonra Kutan hatasını düzeltmiş ve "illa da Apo asılsın demiyoruz" şeklinde bir açıklama yapmak zorunda kalmıştı. Yani nabza göre şerbet, bölgeye göre politika üretiyordu Kutan ve partisi. Bu politikası dünden bugüne değişmeyerek devam da ediyor...

Arşivleri karıştırdıkça mevcut partiler iyice batıyor. Çünkü hepsi çok kısa bir süre sonra kendisiyle çelişmeye başlamış. İlk başta yaptığımız değerlendirmeye göre ikinci tipe uyan, yani özüyle sözü bir, dün yaptıklarının hesabını bugün alnı açık bir şekilde verebilecek, kısacası arşivlerden korkmayan aksine gurur duyan insan (parti) maalesef Meclis'te bugün itibariyle bulunmuyor.

Yani anlayacağınız memleketin idaresinde özüyle sözü birbirini tutan adam kalmamış... Bundan daha kötü ne olabilir ki...
 
Alperen Polat / diğer yazıları
- Sadaka sosyalizmi / 17.04.2013
- Namusumuza dokunan yanar / 14.04.2013
- MHP'nin misyonu / 26.03.2013
- Tarihe şahitlik ettim / 04.03.2013
- Teröre teslim olduk / 15.01.2013
- Atatürk’e sahip çıkana sahip çıkmak / 12.01.2013
- Talabani miadını doldurdu, sıradaki gelsin! / 21.12.2012
- Arınç misyonu / 20.12.2012
- 1962’den 2012’ye ‘satılık müttefik’ Türkiye! / 19.12.2012
- ‘NATO toprağı Türkiye’den dünya savaşının fitilini ateşlemek / 18.12.2012
- Esir şehrin insanlarına… / 17.12.2012
- Tarihe not düşün! / 04.08.2012
- 3. Dünya Savaşı / 13.07.2012
- İncirlik ne kadar bizimse, Tartus da o kadar Suriye’nin / 04.07.2012
- Buazizi Türkiye'yi ne zaman rüyasında görecek? / 15.12.2011
- Başbakanın sağlık durumu / 05.12.2011
- Füze kalkanı cenderesi / 02.12.2011
- Suriye tuzağını görmek / 30.11.2011
- One minute sayın başbakan / 06.04.2010
- Kağıttan hükümet! / 03.04.2010
- Beyhude tartışmalar / 31.03.2010
- Millete son çalım denemesi / 26.03.2010
- Türkiye'yi yönetmek! / 10.10.2009
- IMF'nin şifresi / 09.10.2009
- Irak'taki medeniyeti kim çökertti sayın Başbakan? / 30.09.2009
- Sayın Başbakanımızın "şeffaf" ABD ziyareti / 29.09.2009
- Kamikaze misyonu! / 10.09.2009
- Alın verin, ekonomiye can verin ama Prof. Dr. Haydar Baş'ın hakkını da teslim edin! / 09.09.2009
- Türkiye'nin şansı / 08.09.2009
- Obama açılımı / 04.09.2009
- Sıtmayı gösterip ölüme razı etmek! / 03.09.2009
- Türk yurdu Doğu Türkistan kan ağlıyor / 10.07.2009
- Rus Patrik Erdoğan'ı neden öptü? / 08.07.2009
- Nerede kalmıştık? / 30.06.2009
- Başbakanın af açılımı / 11.12.2007
- Bakan Şimşek haklıdır! / 09.12.2007
- Siz ciddiye alır mısınız? / 31.10.2007
- İsrail ne düşünüyor? / 30.10.2007
- Dost - düşman ayrımı / 27.10.2007
- Sözün bittiği yer / 26.10.2007
- Sınırötesi operasyon bir oyun mu? / 19.10.2007
- İnceldiği yerden kopsun! / 15.10.2007
- Sınırları zorlayan, sınırötesi bir yazı! / 09.10.2007
- Çelik çomak gündemi / 05.10.2007
- Patagonya muamelesi / 16.09.2007
- Bir anda savaşın ortasında kalabiliriz / 11.09.2007
- Fas'tan Türkiye'ye ''ılımlı İslam'' rüzgarı / 08.09.2007
- Ortak kader / 06.09.2007
- Ferre, yefirrü, firârâ! / 04.09.2007
- Her millet layık olduğu? / 02.09.2007
- Hangi buzlar eridi? / 01.09.2007
- En kritik süreç, en kritik makam / 30.08.2007
- Küresel Isınma / 28.08.2007
- Cumhurbaşkanı nasıl olmalı / 27.08.2007
- Halaçoğlu neden hedefte? / 25.08.2007
- Kandil'e gömülen irade / 24.08.2007
- Bizim dükkan açık! / 22.08.2007
- Kaybedenler! / 31.07.2007
- İki lider ve farkları / 16.07.2007
- BTP, projelerini hangi kaynaklarla hayata geçirecek? / 14.07.2007
- Millet sizi tanıyor ey hükümet! / 10.07.2007
- Askerden ABD'ye net tavır / 06.07.2007
- Apo kime oy verir? / 04.07.2007
- Siyasette yeni bir çığır / 01.07.2007
- TSK kimlerle mücadele ediyor? / 30.06.2007
- MHP'nin dosyası çok kabarık / 28.06.2007
- Kriz! / 25.06.2007
- Hesapsız kitapsız bir açıklama / 24.06.2007
- Seçim öncesi son talan: Oyakbank! / 22.06.2007
- İcazet kimden alınır? / 19.06.2007
- Karanlık senaryolar / 18.06.2007
- Proje hırsızları nasıl ülke idare edecek? / 17.06.2007
- Gazete haberiyle ülke idare eden Başbakan / 15.06.2007
- Terörün sillesi / 13.06.2007
- Ayağa kalk ey millet! / 09.06.2007
- Büyük imtihan tarihi: 22 Temmuz / 08.06.2007
- Gizli diktatörler ve Prof. Dr. Baş / 07.06.2007
- Terörist ülkeler / 01.06.2007
- Müzik notası! / 31.05.2007
- Bağımsızlık kongresi / 27.05.2007
- Acı manzara / 25.05.2007
- Terör, terör, terör! / 24.05.2007
- Baykal mı' Güldürmeyin Allah aşkına! / 22.05.2007
- Türkiye'de bir ilk! / 21.05.2007
- 5 yılda nasıl sömürüldük? / 18.05.2007
- Blair'den çıkarılması gereken dersler / 13.05.2007
- ABD verilen sözleri hatırlatıyor / 12.05.2007
- Hangi ekonomik model? / 10.05.2007
- Sarkozy, acizlik ve Türkiye / 09.05.2007
- Sandık kaçırma ittifakı / 07.05.2007
- Kim mağdur? / 03.05.2007
- Muhtıraya beynelmilel değerlendirme / 01.05.2007
- Muhtıra algılanamadı / 30.04.2007
- 27 Nisan muhtırası! / 29.04.2007
- Gerçek tehlikenin farkında mıyız? / 27.04.2007
- Duvar / 24.04.2007
- Ulusalcı terör! / 23.04.2007
- Yine vahşet, yine tezgah! / 21.04.2007
- Gerilme lüksümüz yok / 19.04.2007
- Sınırötesi açıklamalar! / 17.04.2007
- Çankaya laiktir, laik kalmalı! / 16.04.2007
- Özkök ne demek iste(me)di? / 13.04.2007
- TSK'nın etkili cevabı / 11.04.2007
- 4 yıla neler sığdırılmadı ki? / 10.04.2007
- Rand Corporation raporu ve Gülen / 08.04.2007
- Utah'daki kirli karargâh / 06.04.2007
- Dünya MEM'e muhtaç / 05.04.2007
- Avrupa'da tarih yön degistirdi / 04.04.2007
- İran zirvede, Türkiye ara noktada / 30.03.2007
- AB neyi kutluyor'' / 28.03.2007
- İşgal ve katliamın 4 yılı / 24.03.2007
- Asıl anket bu! / 23.03.2007
- 2057'de Türkiye / 22.03.2007
- Aradaki farkı siz bulun! / 19.03.2007
- Türkiye'ye biçilen yeni misyon / 16.03.2007
- Alçalan- yükselen milliyetçilik olmaz / 13.03.2007
- Devletin vazifesi bakmaktır, tıkmak değil! / 10.03.2007
- Başbakanın müjdeleri tanıdık! / 08.03.2007
- Türkiye nereye gidiyor? / 06.03.2007
- Genelkurmay'ın iki cümlelik cevabı / 03.03.2007
- Başbakanın mürdistan açılımı! / 02.03.2007
- İran'a dair gizli pazarlıklar / 01.03.2007
- Büyük sözler verilmiş / 23.02.2007
- Sosyal Devlet- Milli Devlet / 22.02.2007
- Milletin iki kalkanı / 20.02.2007
- Büyükanıt manifestosu / 18.02.2007
- İhanet şebekesi / 17.02.2007
- Berkan kâbusla uyanmış / 16.02.2007
- Putin'in açıklamaları ve yeni dünya düzeni / 12.02.2007
- Derin bir yazı... / 10.02.2007
- Son nokta: Petrol Kanunu! / 08.02.2007
- Ne mutlu Türk'üm diyene" milliyetçiliği / 07.02.2007
- "F tipi" kirli operasyonlar / 05.02.2007
- "Derin devlet" şifreli operasyon başlatıldı / 04.02.2007
- Akdeniz'de savaş kokusu / 02.02.2007
- KKTC petrolleri ne olacak? / 29.01.2007
- Gerçek fail ve gerçek hedef / 27.01.2007
- Dink cinayetinin ötelediği önemli gündemler / 25.01.2007
- Trabzon kalesi yıkılmamalı / 24.01.2007
- Kerkük vatandır-4 / 19.01.2007
- Kerkük vatandır-3 / 17.01.2007
- Kerkük vatandır-2 / 16.01.2007
- Kerkük vatandır... / 15.01.2007
- ABD, Baasçı yeni bir Saddam arıyor / 14.01.2007
- ABD, Baasçı yeni bir Saddam arıyor / 14.01.2007
- ABD, Baasçı yeni bir Saddam arıyor / 14.01.2007
- Irak, 2007 ve ABD'nin sonu / 12.01.2007
- Başbakanın Irak duası / 10.01.2007
- Bir damla petrol, 700 bin Iraklı'dan değerlidir! / 09.01.2007
- Lokmacı kolay lokma değil / 08.01.2007
- MİT'ten 20 yıl gecikmiş bir açıklama / 07.01.2007
- Prof. Dr. Baş'tan tarihi tespit ve uyarılar / 06.01.2007
- Maşalığın acı sonu: Satılmak! / 05.01.2007
- İdam fitili ateşledi / 04.01.2007
- Kara bir yıl / 30.12.2006
- Dekor / 29.12.2006
- İç savaş öyle mi! / 23.12.2006
- Erdoğan ile Papa'nın akıl hocası aynı / 22.12.2006
- Ahlaksız topluma zorlamak / 20.12.2006
- Kabadayılıkla ülke yönetilmez! / 18.12.2006
- Kuzey Irak'a operasyon / 15.12.2006
- AB, AKP'ye haksızlık ediyor / 13.12.2006
- Baş, Türk milletini uyarıyor / 12.12.2006
- Latin Amerika ve Milli Ekonomi Modeli / 11.12.2006
- Bakkal hesabıyla ülke idare etmek! / 10.12.2006
- Altın gol atıldı / 09.12.2006
- Vah emeklim vah! / 07.12.2006
- Tren kazası değil, Türkiye enkazı! / 06.12.2006
- Karar sizin ey millet! / 05.12.2006
- Papa da "gizli Müslüman!" / 03.12.2006
- Başbakanın mesajları karıştı / 02.12.2006
- 4 yılda yüzde 4'ümüz Hıristiyanlaştırıldı! / 30.11.2006
- O'na ihtiyacımız var / 29.11.2006
- Cargill dayatması / 26.11.2006
- Papa telaşı / 24.11.2006
- Sağa da, sola da, alayına da... / 23.11.2006
- Bagimli Türkiye mi, bagimsiz Türkiye mi? / 22.11.2006
- İtibarımız ayaklar altında! / 19.11.2006
- Bu yıl ki zekatlarınız papaz okuluna! / 17.11.2006
- Medeniyetler ittifakı mı!? / 15.11.2006
- Su oyunları ve yeni kriz senaryoları / 14.11.2006
- Biz seyrettikçe, onlar... / 12.11.2006
- 1 ay sonrasının kılıfı hazır / 11.11.2006
- Savaşsız işgal / 09.11.2006
- Selin getirdiği mesajlar / 08.11.2006
- Öldür, öldür, öldür! / 07.11.2006
- Hoş geldin bebek! / 06.11.2006
- Millete sırtını dönenler / 03.11.2006
- Çatışma değil, birlik / 01.11.2006
- Cumhuriyet kolay kurulmadı, kolay da yıkılmayacak! / 31.10.2006
- Hukukun üstünlüğü mü, Avrupa'nın çıkarları mı? / 29.10.2006
- Ateş bacayı sarmadan... / 27.10.2006
- Kazakistan'daki saldırılar ve elimizden kayan "Türk dünyası" / 26.10.2006
- Hoş geldin, güle güle... / 23.10.2006
- Dünyanın gözü önünde soykırım! / 18.10.2006
- Dünyanın gözü önünde soykırım! / 17.10.2006
- Ağar ağar, nereye kadar! / 16.10.2006
- Batı bağnazları / 15.10.2006
- Bu bir Kurtuluş savaşıdır / 14.10.2006
- Deryada susuz kalmak? / 12.10.2006
- Baş'ın milletle kurduğu frekans / 10.10.2006
- Kinlerini kusuyorlar / 09.10.2006
- Merkel ve Papa'nın planı / 08.10.2006
- AB ve ABD arkasına sığınmanın dayanılmaz hafifliği / 07.10.2006
- Türkiye'de irtica var! / 06.10.2006
- Oval Ofis'te 100 dakika! / 05.10.2006
- Büyükanıt'tan büyük ders! / 04.10.2006
- Silah bırakma zamanlaması ve imha kararlılığı / 03.10.2006
- 2 Ekim 2006 / 02.10.2006
- Kuzey Irak'ta satranç / 27.09.2006
- Hoş geldin! / 26.09.2006
- 5 yılda bir ülke bu kadar... / 23.09.2006
- Devlet politikamız günün koşullarına ayak uydurmuş! / 20.09.2006
- Papa zırvası ve taraflar / 19.09.2006
- İki önemli ikaz! / 18.09.2006
- İkinci Şemdinli Tezgahı: Diyarbakır'daki patlama / 17.09.2006
- Papa avukatlığının dayanılmaz ağırlığı! / 16.09.2006
- Olimpiyat kâbusu geri döndü! / 14.09.2006
- KKTC'de derin darbe / 13.09.2006
- Başbakanın Türkiye'si! / 12.09.2006
- Tapu Kanunu'ndaki İsrail maddesiyle ilgili ses yok / 09.09.2006
- Kamikaze misyonu / 08.09.2006
- Kara bir leke / 07.09.2006
- Tehlikeli eşiği körükleyen Başbakan / 06.09.2006
- Vicdanınızı ve milleti dinleyin! / 05.09.2006
- Millet niye ikna edilir? / 04.09.2006
- PKK'nın koordinatör öncesi stratejik eylemleri / 03.09.2006
- BM ipiyle kuyuya inmek! / 01.09.2006
- Lübnan'a asker ve Büyükanıt şifreleri! / 31.08.2006
- Lübnan'a asker ve Büyükanıt şifreleri! / 30.08.2006
- Tapu Kanunu'na İsrail için özel madde eklenmiş / 29.08.2006
- Yabancılara toprak satışına dair önemli bilgiler / 28.08.2006
- Türk ordusunu kim, neden küçültür? / 26.08.2006
- Gül'ün İsrail'deki özel ziyareti! / 24.08.2006
- Yangına seyirci kalmak! / 22.08.2006
- Lübnan'daki 1701 nolu BM tuzağı! / 21.08.2006
- Türkiye taraf oluyor / 19.08.2006
- Havada ihanet kokusu var / 18.08.2006
- Lübnan'a Türk askeri gönderilmesine dair bir senaryo / 16.08.2006
- Türkiye'de gerçekten lider olmak! / 14.08.2006
- Suudi kralının Türkiye ziyareti ve 3. dünya savaşı / 12.08.2006
- Ampul karanlığına mahkum olmak / 08.08.2006
- Türkiye'deki bölücü lider! / 07.08.2006
- Psikolojik savaş! / 05.08.2006
- Kelimelerin arkasına saklanacak kadar küçülmek! / 04.08.2006
- Büyükanıt paşa hayırlı olsun! / 03.08.2006
- Yan bakan fındığa... / 01.08.2006
- Türkiye için tehlikeli eşik / 31.07.2006
- Türkiye mesajları alıyor mu? / 29.07.2006
- Dünya dönüyor, İsrail vuruyor / 28.07.2006
- TSK'ya yeni bir operasyon daha / 15.07.2006
- İsrail vahşeti karşısında orantısız kimlik erozyonu / 14.07.2006
- Başbakanın hakkı! / 12.07.2006
- ABD'nin kanlı sınırları ve parçalanmış Türkiye / 11.07.2006
- Sağlığımız kime emanet? / 08.07.2006
- Gelin şifre çözelim! / 07.07.2006
- 3 yılda Türkiye'ye ne oldu? / 04.07.2006
- İsrail Terör Örgütü! / 03.07.2006
- İçeride başka, dışarıda başka, havada bambaşka! / 01.07.2006
- Danıştay saldırısının dedektifleri nerede? / 30.06.2006
- Silopi'de neler oluyor? / 29.06.2006
- Yılmaz ve AKP'nin at koşturduğu siyasi zemin aynı / 28.06.2006
- Avrupa'nın en büyük pazarı? / 27.06.2006
- Balta Limanı'ndan stopaj sıfırlamasına! / 26.06.2006
- Büyükanıt'ın kellesini istiyorlar / 23.06.2006
- AB-AKP ilişkilerinde iki boyut / 21.06.2006
- Gençliğimizi imha ediyoruz! / 20.06.2006
- Asıl Bilderberg! / 19.06.2006
- Gül'ün asker açıklamasının sebeb-i hikmeti / 17.06.2006
- Sanal kahramanlar! / 16.06.2006
- Vatan elden giderken / 13.06.2006
- Düğüm diplomasisi / 12.06.2006
- Hadisa ne ilk ne de... / 07.06.2006
- Çatışma / 05.06.2006
- AKP'nin icraatları başladı! / 03.06.2006
- Şapa oturanlar! / 31.05.2006
- AKP koktu, vatandaş tepkili / 30.05.2006
- Devletle çatışma hali / 29.05.2006
- Danıştay saldırısı ve üç soru / 27.05.2006
- Su sorunun merkezi ve Avrupa Birliği / 23.05.2006
- Avrupa, Türk sularından ne istiyor? / 22.05.2006
- Su savaşları bir oyun mu? / 21.05.2006
- Suriye ve Irak Türkiye'den ne istiyor? / 20.05.2006
- Sınır aşan sular, sınır aşan sorunlar! / 19.05.2006
- Ortadoğu'nun kanayan yarası: Susuzluk / 18.05.2006
- Türkiye ve dünya su kaynakları / 17.05.2006
- Şampiyon Cimbom / 16.05.2006
- Balon ekonomiler / 15.05.2006
- Sadece baklavayı mı kaptırdık! / 13.05.2006
- Tarihçi? / 12.05.2006
- ABD, Karadeniz'den vazgeçer mi? / 09.05.2006
- İkinci Soğuk Savaş! / 08.05.2006
- Mermer zengini Türkiye, Çin'den mermer ithal ediyor! / 06.05.2006
- Erdoğan, Demirel'e cevap veremez! / 03.05.2006
- ABD'nin B planı / 02.05.2006
- Zana'dan Çevik'e uzanan arabuluculuk silsilesi / 01.05.2006
- Aldığımız belli ama verdiğimiz değil! / 28.04.2006
- İçerideki bombalar patlamadan / 26.04.2006
- Türk Ordusu Kerkük'e mi girecek? / 24.04.2006
- Petrol uğruna kimler öldürüldü? / 22.04.2006
- Suriye sınırındaki petrol bir şey değil! / 21.04.2006
- Yeni Petrol Yasası'ndaki tuzaklar / 20.04.2006
- Petrol Kanunu bizi nasıl engelliyor? / 19.04.2006
- Uydudan Türkiye'nin petrol yatakları nasıl görünüyor? / 18.04.2006
- Bu topraklarda petrol var (mı') / 17.04.2006
- Nükleer tartışmalar ve 2020! / 15.04.2006
- Sen vatandaşını doyurmazsan, başkaları doyurur? / 14.04.2006
- Terörü masaya davet eden kim? / 10.04.2006
- Şehit cenazelerini yetim bırakanlara / 08.04.2006
- Ayaklarımın altındaki mozaik! / 07.04.2006
- Kim, biz mi büyüyoruz! / 04.04.2006
- Diyarbakır bataklığı! / 03.04.2006
- 1 Nisan şakası değil! / 01.04.2006
- Bölünme provası / 31.03.2006
- MHP Kuva-yı Milliye gömleğini giyemez! / 29.03.2006
- Bakü'de tarih yön değiştirdi / 28.03.2006
- Zaman gazetesinin cımbızladığı cümle / 22.03.2006
- Ergenekon bayramınız kutlu olsun! / 21.03.2006
- 1 yılda Pollock mu değişti, Erdoğan mı? / 20.03.2006
- Şerefimize sahip çıkalım / 14.03.2006
- Teröriste "geçmiş olsun", şehit yakınına? / 13.03.2006
- Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım / 12.03.2006
- Türkiye gözlük kullanmalı! / 11.03.2006
- İddianame Operasyonu! / 10.03.2006
- Tarihin hesabı ağırdır / 07.03.2006
- Diyalog oyunu bozuldu / 06.03.2006
- Soru- cevap tezgahında Türkiye gündemi / 03.03.2006
- İlk tanıyan Türkiye oldu / 01.03.2006
- Dibe vurmak? / 27.02.2006
- Medyayı eleştirene bak! / 25.02.2006
- Ayık olalım / 24.02.2006
- Ceddimizin mührüne sahip çıkalım / 22.02.2006
- "Milli hassasiyetlere tercüman olmak" / 21.02.2006
- Atalarımıza layık olamadık / 19.02.2006
- Kurtlar Vadisi Irak neyi anlatıyor? / 17.02.2006
- Ekonomik bağımlılığın mimarı, ekonomik bağımsızlıktan bahsedemez! / 15.02.2006
- ABD'nin bağlandığı son liman / 14.02.2006
- Üslub-ı beyan ayniyle başbakan! / 13.02.2006
- Millet tercihini yaptı / 11.02.2006
- Maya tuttu / 10.02.2006
- Safımız belli olsun / 08.02.2006
- Boşlukları dolduralım! / 03.02.2006
- Gerçek muhalefet / 31.01.2006
- Unakıtan'ın pabucunu ters giydirmediği kalmış mı? / 30.01.2006
- Zaferler bazen en büyük prangadır / 29.01.2006
- Kış ortasında ayazda kaldık! / 28.01.2006
- Siyah poşet manevrası! / 27.01.2006
- Latin Amerika MEM'e muhtaç / 26.01.2006
- Monroe öldü, ABD Latin Amerika'dan kovuluyor / 25.01.2006
- Erken seçim agresifliği / 24.01.2006
- Nükleer dünya / 23.01.2006
- Ağca hapiste, Türk solu kurtuldu! / 22.01.2006
- Düğmeler / 17.01.2006
- Ağca'nın tahliyesi ve medyanın gerçek yüzü / 14.01.2006
- Kuş gribi göstere göstere vurdu / 06.01.2006
- 2006'da Türk ekonomisi ne olur? / 04.01.2006
- Keşke Viyana'dan dönsek! / 03.01.2006
- Rusya yarın bizim doğalgazımızı da keserse? / 02.01.2006
- Adalet İlköğretim Okulu adalet istiyor / 29.12.2005
- İran operasyonunun hedefi İran mı? / 28.12.2005
- Çıkışı muhteşemdi, inişi de muhteşem oluyor! / 25.12.2005
- New York'ta ve dünyada tatil-i eşgal / 24.12.2005
- Hükümet birilerini fırçalamalı! / 23.12.2005
- Ne mutlu Türk vatandaşlarına! / 21.12.2005
- Tarihin gözyaşları / 20.12.2005
- Kürtlerin ve PKK'nın babası! / 17.12.2005
- İleriye doğru yaşayıp, geriye doğru anlamak / 16.12.2005
- Büyükanıt ABD'de, FBI- CIA Ankara'da / 12.12.2005
- Vakit geç olmadan uyanalım / 10.12.2005
- Üstten aşağıya çözülme / 09.12.2005
- 50 dolara ülkesini satmak! / 07.12.2005
- Barzani'nin filosu Mersin Limanı'na demirleyecek / 06.12.2005
- CIA uçaklarına ses çıkarmaya hakkınız yok / 05.12.2005
- İhanet hançeri kınından çıktı / 04.12.2005
- Türkiye Kürdistan'a sıcak bakıyor! / 03.12.2005
- Kapitalizme elveda / 30.11.2005
- Dünya artık MEM'li dönüyor / 29.11.2005
- İstanbul'da tarih yazıldı / 27.11.2005
- Sessiz sedasız intihar yasası / 26.11.2005
- Çakallar bayram ediyor / 25.11.2005
- Hakkari'de devlet! / 23.11.2005
- Ortadoğu'nun kara listesi / 20.11.2005
- Milli Ekonomi Modeli / 19.11.2005
- Mavi Akım'la Ruslar güneye iniyor / 18.11.2005
- AKP inisiyatifi tamamen kaybetti / 16.11.2005
- Makyajsız Avrupa / 15.11.2005
- Şemdinli'de dumanlı ve puslu hava / 14.11.2005
- Şemdinli provokasyonu / 12.11.2005
- Leyla Şahin kaybetti, Türkiye kazandı! / 11.11.2005
- Azerbaycan'da halk devrimi / 09.11.2005
- Paris değil, Avrupa fikri yanıyor / 07.11.2005
- Çok ağır bir tarih: 3 Kasım / 06.11.2005
- AKP 3. yılını da doldurdu / 04.11.2005
- Ramazan Bayramınız mübarek olsun / 03.11.2005
- Bir numaralı marketing expert / 02.11.2005
- Kimse kimseyi kandırmasın! / 01.11.2005
- Başkan Barzani, cemaat lideri Talat! / 31.10.2005
- Bizim çocuklarımız / 28.10.2005
- Kırmızıya güven kalmadı / 26.10.2005
- Diz çöktük, bekliyoruz / 25.10.2005
- İşbirlikçinin rengi / 24.10.2005
- Namlunun ucundaki istikrar / 23.10.2005
- Yıkım dalgaları yayılıyor / 22.10.2005
- Yargıyı şamar oğlanına çevirdiler / 21.10.2005
- Dünyanın değil ama KKTC'nin sonu / 19.10.2005
- ÖSS geleceğimizi öğütüyor / 18.10.2005
- Başbakanın görevi ülkeyi pazarlamak değildir / 17.10.2005
- Her kuşun eti yenmez / 16.10.2005
- Nobel Ödülü değil, Türk Düşmanlığı Liyakat Ödülü! / 15.10.2005
- En büyük sermaye ırkçısı Erdoğan / 14.10.2005
- An geldi, Attila İlhan öldü / 13.10.2005
- Dünyanın dengesi ve Pakistan depremi / 11.10.2005
- AKP 3. yılını da doldurdu / 10.10.2005
- Bile bile lades! / 08.10.2005
- AB'ye giriş devlet politikası değildir / 07.10.2005
- 17 Aralık'ın gerisine düşmedik, çünkü dipteyiz! / 05.10.2005
- Aksiyon dergisinde misyoner site reklamı / 04.10.2005
- Erdoğan Arap sermayesini mi aklıyor? / 03.10.2005
- AKP'nin en büyük destekçisi MHP ve DEHAP / 01.10.2005
- Avrupa Birliği mi, Türkiye birliği mi? / 30.09.2005
- Tuğçe Kazaz'ın Hıristiyan olmasının sorumluları / 29.09.2005
- İktidar hukuku Baş'tan öğrensin / 27.09.2005
- Çılgın Türkler çığır açıyor! / 26.09.2005
- Tebrikler sayın Çiçek! Arkadan hançerleyenler sizinle gurur duyuyor / 25.09.2005
- Başbakanın işi Türkiye'yi pazarlamak / 24.09.2005
- İsrail'e satılıyoruz / 22.09.2005
- Sözünüzde durun Sayın Erdoğan ve Sayın Gül! / 21.09.2005
- Almanya seçimlerini kim kazandı? / 20.09.2005
- Almanya seçimlerini kim kazandı? / 20.09.2005
- Gelibolu Ruhu mu? / 19.09.2005
- Bütün tersanelerimize girildi / 18.09.2005
- Talabani'ye söyledim, / 16.09.2005
- Terörist Türkmenler! / 15.09.2005
- Papa Ayasofya'da dua ederse? / 14.09.2005
- Yabancı damat ve haç takan manken / 13.09.2005
- Erdoğan'ı rahatlatan sözde muhalif partiler / 12.09.2005
- Türk tahrikçiler! / 10.09.2005
- PKK operasyonu, Telafer katliamı ve iç savaş denemesi / 09.09.2005
- Silahıma dokunmayın! / 07.09.2005
- Türkiye'yi Ömer Çelik mi yönetiyor? / 06.09.2005
- Katrina'yla savrulan hayatlar / 05.09.2005
- Dönüp gitmek yürek ister / 04.09.2005
- Rumlar dangalak mı? / 02.09.2005
- Türkiye Filistin'e dönüyor / 01.09.2005
- 30 Ağustos ruhu / 31.08.2005
- Hatay meselesi / 30.08.2005
- Bu vebalin altından kalkamazlar / 29.08.2005
- Şeytan ayrıntıda gizlidir / 26.08.2005
- Gül ve Erdoğan da arkadan hançerliyor / 25.08.2005
- Rakamlara bakın, sesinizi çıkarmayın! / 24.08.2005
- ABD ve Türkiye'nin yarım asır sonraki tarihleri / 23.08.2005
- Böyle millete, böyle başbakan! / 21.08.2005
- Gazze'den çekilme aldatmacası / 20.08.2005
- PKK'nın yeni sözcüleri / 19.08.2005
- Öcalan size minnettar sayın Başbakan! / 18.08.2005
- El Kaide'nin planları, ABD'nin planlarıyla nasıl da örtüşüyor! / 15.08.2005
- Azıcık vatanseverlik lütfen! / 13.08.2005
- Diyarbakır neresi? / 12.08.2005
- Erdoğan Diyarbakır'dan neyin yolunu geçirecek? / 11.08.2005
- İhanet-i vataniye kanunu çıkmadan bu sorun çözülmez / 10.08.2005
- Başbakan aydınlarla terörü bitirecek! / 09.08.2005
- Terörle mücadelede yürek lazım / 06.08.2005
- Batı'da Müslüman olmak / 05.08.2005
- Ahde vefa / 04.08.2005
- Türkiye Kuzey Irak'a girmelidir / 02.08.2005
- 11 Eylül'ler çoğaldıkça / 10.07.2005
- Koyunların toplu intiharı! / 08.07.2005
- Güneş Vadisi'nin baronları / 07.07.2005
- 4 Temmuz ve Büyük Türkmen Mitingi / 05.07.2005
- En büyük satış! / 03.07.2005
- Üniversitelerimizi bataktan kurtarın! / 02.07.2005
- İsrail KKTC'yi gözüne kestirdi / 30.06.2005
- İran bize neden tehdit olsun? / 28.06.2005
- Karadeniz uşağı, Amerikan uşağı olmayacak sayın Başbakan! / 27.06.2005
- Öz-"elleştiriliyoruz"! / 25.06.2005
- 28 Şubat resmen sona erdi (mi') / 22.06.2005
- Anayasasız ve bütçesiz Avrupa / 21.06.2005
- Omurgalı siyaset neyi gerektirir? / 18.06.2005
- Baykal başörtüsünden neden korkuyor? / 14.06.2005
- Beynelmilel paranoya / 13.06.2005
- ABD'den Türkiye'ye PKK maması / 11.06.2005
- "Amerikancı Erdoğan" / 10.06.2005
- Suriye'yi kim dürtüklüyor? / 07.06.2005
- PKK, ABD'nin dostu mu, düşmanı mı? / 06.06.2005
- Türkiye AB'yi parçaladı / 04.06.2005
- Kalp vücuda hayır dedi / 31.05.2005
- AKP'deki gizli iktidar mücadeleleri / 30.05.2005
- Hükümet Patrikhane'nin yargılamasından memnunmuş! / 27.05.2005
- Vestfalya seçimleri Schröder'i değil, Erdoğan'ı vurdu / 25.05.2005
- Erdoğan'dan tozpembe itiraflar! / 23.05.2005
- 'İmtiyazlı'ya alıştırma turları / 21.05.2005
- ABD'yi uzayda kim engeller? / 20.05.2005
- Diyaloğun en büyük meyvesi: Diyalogcu Erdoğan / 18.05.2005
- Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanı Dinler Bahçesi açamaz! / 15.05.2005
- Soros Özbekistan'a da el attı! / 14.05.2005
- 12 Ocak 2000'den 12 Mayıs 2005'e Apo / 13.05.2005
- Ak Parti değil AKEPE / 10.05.2005
- 8 Mayıs 1945 / 09.05.2005
- Ilımlı İslam Projesi-III / 07.05.2005
- Ilımlı İslam Projesi-II / 06.05.2005
- Ilımlı İslam Projesi-II / 06.05.2005
- Ilımlı İslam Projesi / 05.05.2005
- Beyaz Saray'dan randevu çıkar artık / 04.05.2005
- ABD kadrajındaki Türkiye / 02.05.2005
- Beşik tarayan Osman ne çabuk unutuldu / 01.05.2005
- Bizim medya geç uyandı! / 30.04.2005
- Anzaklar Çanakkale'yi istiyor / 28.04.2005
- Diaspora taşeronları / 27.04.2005
- Erdoğan hangi şövalye ruhtan bahsediyor? / 26.04.2005
- Genelkurmay'ın koordinatları net mi? / 22.04.2005
- Osmanlı korkusu hala devam ediyor / 20.04.2005
- Devrimler zincirine Kıbrıs halkası da eklendi / 19.04.2005
- Yunanistan'daki olayı kim provoke etti? / 18.04.2005
- Trabzonlu Erdoğan'ı çoktan çizdi / 16.04.2005
- Bu yazı Trabzon olayını anlamak istemeyen kalın kafalılar için / 13.04.2005
- Bu aydınlar listesini saklayın! / 12.04.2005
- Arınç düğmeye basıyor! / 11.04.2005
- Irak'ta Caferi ve Talabani dönemi / 09.04.2005
- Derin ihanet / 08.04.2005
- Derin devlet ve gerçek vatan evlatları / 07.04.2005
- Aç kalmak istemiyorsan simit ye! / 05.04.2005
- Aç kalmak istemiyorsan simit ye! / 04.04.2005
- Ortalık düğme dolu basan basana... / 02.04.2005
- Yeni TCK, Elizabeth Hurley, Melissa P. / 01.04.2005
- Çuvaldakiler mi çürük, çuval mı çürük! / 31.03.2005
- Kıbrıs vatandır, çünkü? / 28.03.2005
- Misyonerliği perdelemeye çalışanlar / 23.03.2005
- Bölücübaşını salacaklar / 21.03.2005
- Sezer Suriye'ye gidecek ama? / 17.03.2005
- CHP ve MHP'ye ABD ayarı / 15.03.2005
- Prof. Dr. Baş'ın ekonomi tespitleri / 14.03.2005
- TÜSİAD'ın işi bu / 13.03.2005
- Odundan cep telefonuna değişen bir şey yok! / 12.03.2005
- Birkaç saatte servet kazanılan ülke / 11.03.2005
- Güneş Kral Erdoğan! / 09.03.2005
- Ermeni sorunu çözülecek! / 08.03.2005
- Lübnan-Kıbrıs benzetmesi / 07.03.2005
- Kıbrıs, uğrunda ölenler olduğu için vatandır / 06.03.2005
- Afrika yılınız kutlu olsun! / 05.03.2005
- Zorla Hıristiyanlaştırıyorlar / 04.03.2005
- 3Y formülü / 01.03.2005
- Sosyalist değil agresif hükümet / 26.02.2005
- Platin zengini Türkiye / 25.02.2005
- Bush'la Erdoğan arasındaki gerçek diyalog / 24.02.2005
- Pentagon'un Türk medyasına çizdiği rota / 23.02.2005
- Kelle fiyatına hürriyet, esirlik bedava! / 22.02.2005
- Bu hastalığın çaresi hastayı öldürmek! / 21.02.2005
- KKTC seçimini yapıyor / 20.02.2005
- Yeni ittifaklar, yeni dengeler / 19.02.2005
- Mumcu'yla "sağ" kroşe hazırlığı / 17.02.2005
- Irak'ta dengeler / 15.02.2005
- Enerji yolsuzluğu ve yolsuzluğun kökü / 14.02.2005
- Enerji yolsuzluğu ve yolsuzluğun kökü / 14.02.2005
- Türk halkı mutludur, çünkü? / 13.02.2005
- Başörtüsü konusunda topu taca atıyorlar / 10.02.2005
- Satılmış gazeteciler! / 09.02.2005
- Beyaz, İstanbul'a yakışıyor (mu') / 08.02.2005
- "2 kere 2 dört eder" kıvamında net ABD -Türkiye ilişkileri / 07.02.2005
- Talabani'nin başbakanlığını gösterip, Kürdistan'a razı edecekler / 05.02.2005
- Misyoner katırları öyle bir ürktü ki? / 04.02.2005
- Sarıgül tahrip kalıbının şarapnel parçaları / 03.02.2005
- Yunanlıları denize falan dökmedik, vedalaşarak uğurladık! / 01.02.2005
- Üfürükçü Derviş, Sarıgül balonu ve icazetli muhalefet / 31.01.2005
- Demokrasiye ırak seçimler / 30.01.2005
- Dostluk ve çıkar / 29.01.2005
- Askerden önemli iki uyarı! / 28.01.2005
- Irak seçimlerinin sonucu kimin umurunda! / 27.01.2005
- AB bize hayvan haklarını öğretecekmiş! / 24.01.2005
- Almanya seçimlerini kim kazandı? / 20.01.2005
- İşgalsiz bir dünya / 20.01.2005
- A'râfta yer yok! / 15.01.2005
- Bu nasıl vefa! / 14.01.2005
- İsrail'in Kibbutz tuzağı-2 / 12.01.2005
- İsrail'in Kibbutz tuzağı / 11.01.2005
- Misyonerlerin tekerine kim çomak soktu? / 10.01.2005
- Türkiye'nin Ortadoğu'daki prestiji Cohen'in kemiklerine bağlı / 06.01.2005
- 2005'te Ortadoğu ve kadife devrimler serisi / 05.01.2005
- Armitage geldi Gül gitti / 04.01.2005
- Çağlayan'da çağlamak vardı! / 03.01.2005
- 2005'e dair tek umut / 02.01.2005
- Kabine revizyonunun perde arkası / 31.12.2004
- Dışişleri notası mı, müzik notası mı? / 29.12.2004
- "AKP hükümeti bizi satarsa'" / 28.12.2004
- Haydi başörtülü kızlar, ayine! / 27.12.2004
- Kızıltepe, Kulp ve Gümüşhane İnfazı'ndan bağımsızlığa / 25.12.2004
- Katil mi arıyorsunuz' Katil belli! / 22.12.2004
- Erdoğan'ın yumruğu ve Türk medyası / 21.12.2004
- Kıbrıs'ı satmak "teknik bir prosedür" müş! / 19.12.2004
- Anayasa'yı değiştirip, Başkanlık sistemini getirecekler / 14.12.2004
- Yunanistan'ın Bizans hesabı / 13.12.2004
- Hedef var ama yol yok / 08.12.2004
- Benim Ermeni ustam yoktu / 07.12.2004
- O yumruğu unutmayacağız! / 06.12.2004
- Fener Rum Patrikhanesi, BOP ve Putin ziyareti / 04.12.2004
- Asil AB'nin asil Avrupalısı! / 03.12.2004
- *Diyalogcular ve BOP'çular kına yaksın! / 01.12.2004
- Normandiya Çıkarması ve Avrupa'nın paralı askerler / 22.10.2004
- Almanya AİHM'ye rest çekti, ya Türkiye? / 21.10.2004
- İlerleme Raporu'nu bile gölgede bırakacak rapor! / 20.10.2004
- AB için verilen rüşvetler / 15.10.2004
- Rum ve Yunan talepleri / 14.10.2004
- Mesut Yılmaz'a kulak verin! / 12.10.2004
- Atatürk-Avrupa ve azınlık Türkler / 11.10.2004
- Qualified YES ya da Erdogan'in çaresizligi / 08.10.2004
- 6 Ekim bozgunu / 07.10.2004
- Hangisi Sayalim / 05.10.2004
- Erdoğan böyle söyledi ama tam tersini yapıyor koleksiyoncularına!.. / 04.10.2004
- Aleviler Üzerine Derin Hesaplar / 03.10.2004
- Kartviziti dahi tanıtılamayan KKTC / 02.10.2004
- Yazılı olmayan kriterler / 30.09.2004
- Ey ulus! Herşey yolunda! / 27.09.2004
- 6 günlük Türklük! / 25.09.2004
- Finish'e 5 kala "start"ı gördük! / 21.09.2004
- Erdoğan'a hatırlatmayı unutmayın! / 19.09.2004
- Erdoğan'a hatırlatmayı unutmayın! / 18.09.2004
- Halk artık kanmıyor / 18.09.2004
- Irak'taki Türkiye! / 16.09.2004
- Putin'e Menderes usulü mesaj / 05.09.2004
- Tarihi yaratan mahluk! / 31.08.2004
- Taha Kıvanç diye birisi! / 28.08.2004
- Vatandaşla Başbakan arasındaki bariyer! / 24.08.2004
- AB konusunda / 22.08.2004
- Kim kime mesaj verdi? / 18.08.2004
- Kurtlar Vadisi'ni MİT mi yazıyor? / 16.08.2004
- Hükümet Irak'taki ABD terörüne neden ses çıkarmıyor? / 14.08.2004
- Biz unuttukça... / 13.08.2004
- Ekonomide değişen bir şey yok / 12.08.2004
- Talan yeri Türkiye, Irak'ı aratmıyor / 11.08.2004
- Büyük Bush hayvanlar ve gafları! / 07.08.2004
- Kara tren gecikti ve hiç gelmeyecek! / 24.07.2004
- Burhan Kuzu'ya idama dair sorular / 04.07.2004
- "Ekonomi iyi yolda" balonu / 03.07.2004
- Zirve notları / 30.06.2004
- Terörün merkezine yolculuk / 26.06.2004
- AKP'nin tehlikeli gidişi ve dört işlem / 12.06.2004
- Çuvallama! / 07.06.2004
- Vizyon farkı / 05.06.2004
- Medyanın dostluğu, Hükümetin samimiyeti! / 15.05.2004
- Kıbrıs'ta kim kazandı? / 26.04.2004
- Kıbrıs maçında son dakikalar / 24.04.2004
- Fransa sessizliğini bozdu: Bu iş yatar! / 10.04.2004
- Denktaş İsviçre'ye neden gitmiyor? / 21.03.2004
- Tek gündem: 28 Mart yerel seçimleri / 20.03.2004
- "Zam yap! Zam yap!" ve toplumsal yarılma / 15.03.2004
- Gençlerbirliği ve can güvenliği / 14.03.2004
- Fişleme Hürriyeti / 13.03.2004
- Sükût ikrardan gelir / 01.03.2004
- Genelkurmay neden sessiz? / 29.02.2004
- AB'nin sıradan memuru bile hakaret ediyor / 22.02.2004
- Formalite müzakereler / 21.02.2004
- Angela Merkel üyeliğe destek veriyor! / 18.02.2004
- 1 Mayıs'a kadar çözüm olmazsa... / 16.02.2004
- Bir haftada ne çok şey değişmiş! / 15.02.2004
- Erdoğan'a dair iki ihtimal / 08.02.2004
- Annan dayatması! / 07.02.2004
- Washington'da dindarlık! / 31.01.2004
- Doğal olmayan "doğal afet" tartışmaları / 25.01.2004
- 1 Mayıs sendromu / 24.01.2004
- Ademi merkeziyet rüyası / 18.01.2004
- Dinlerin buluşması! / 17.01.2004
- Washington'a götürülecek hediye paketi! / 11.01.2004
- Sembolik Zirve / 10.01.2004
- İki vitesli Avrupa ve hamal vagon / 04.01.2004
- "Demokrasi ve özgürlük"süz mutlu bir 2004 / 03.01.2004
- Futbolun da siyasetin de tadı yok! / 29.12.2003
- Talan öncesi sessizlik / 22.12.2003
- KKTC'de saflar netleşti / 21.12.2003
- Fransa'ya laiklik ihraç ediyoruz! / 20.12.2003
- Saddam'ın alnındaki çizgiler / 19.12.2003
- Hamama giren terler, AB'ye giren kül olur / 15.12.2003
- Dilbilgisel AB yaklaşımları / 14.12.2003
- Ümitler tükendi / 12.12.2003
- 'O medya'nın dediği oluyor / 07.12.2003
- Mecburi istikametlerin korkulu kavşağı / 06.12.2003
- Terörün adı mı! / 01.12.2003
- Felaketlerin perçinlediği dostluk! / 30.11.2003
- Türkeş'in arzusu, Bahçeli'nin icraatı / 27.11.2003
- Cerrah haklı mı? / 24.11.2003
- Erdoğan mesajı yine alamadı / 22.11.2003
- Türkiye'nin 11 Eylül'ü / 18.11.2003
- KKTC, Türkiye ve 2004 / 17.11.2003
- Türkçe Türkiye'den çekiliyor / 15.11.2003
- Küresel çarkın köpek dişleri kemiriyor / 09.11.2003
- Strateji Belgesi'nden hükümetin haberi yok muydu? / 08.11.2003
- ABD çamurda debeleniyor / 03.11.2003
- Cumhur, reisine kırıldı / 31.10.2003
- Sömürge valisinin sömürge açıklaması / 29.10.2003
- Tek parti: CHP Tek adam: Baykal / 26.10.2003
- Tezkere düşeşi mi? / 19.10.2003
- Ya adım atma ya da arkasında dur! / 18.10.2003
- Kısa bir empati ve madalyonun diğer yüzü / 11.10.2003
- İmralı'da bir teröristbaşı var, hatırlıyor musunuz? / 05.10.2003
- Milli iradeden kaçmak / 04.10.2003
- Ne yani, 8.5 milyar Dolar'a mı..? / 28.09.2003
- "Kuzey'de Kürt devleti istemiyorum ama Türkiye istediği için değil" / 27.09.2003
- Kurtlar Vadisi / 21.09.2003
- Arafat'ı en iyi Denktaş anlar / 14.09.2003
- Yarası olan Özkök gocunuyor / 13.09.2003
- Avrupalı dostlarımız! / 08.09.2003
- Irak'a asker göndermeye Cengiz Çandar'ın penceresinden bakmak / 07.09.2003
- Erkan Mumcu'ya açık mektup: Topkapı / 15.07.2003
- Erkan Mumcu'ya açık mektup: Topkapı Sarayı Arşivi'nde tarih katlediliyor / 14.07.2003
- Verheugen'i çok seviyorum / 12.07.2003
- YÖK yok edilmeli / 11.07.2003
- Hâlâ ABD'ye şaşırıyoruz! / 10.07.2003
- Cola Turka / 07.07.2003
- PKK bumerangı İran'a döndü / 06.07.2003
- Uzanlar İmar Bankası'nı batırıp kaçtı / 05.07.2003
- Samimiyetsiz dostluk / 28.06.2003
- "Light milliyetçilik" ve bir Genç Parti denemesi-2 / 26.06.2003
- "Light milliyetçilik" ve bir Genç Parti denemesi / 25.06.2003
- ABD kimden rahatsız? / 18.05.2003
- PKK'lı terörist ABD filmi izlerse / 17.05.2003
- Kürtler, Ermenilerden ders alsın / 16.05.2003
- Katırdan düşmüşe döndüler / 11.05.2003
- Wolfowitz'in açıklamalarına şaşırmayan kesim / 09.05.2003
- Kaş'ın altında ne var? / 05.05.2003
- Gül'ün düşürdüğü çıta ve AB'nin nihai hedefi / 30.04.2003
- Masada kaybetmemeyi öğreniyoruz / 29.04.2003
- Tarık Aziz'e gösterilen bu sevgi neyin nesi? / 28.04.2003
- Fırtına öncesi sessizlik / 27.04.2003
- ABD, Şiileri hesaba katmadı / 25.04.2003
- Baykal'ın gündemine mahkum olduk / 24.04.2003
- Gül'den önemli bir itiraf / 20.04.2003
- Ortadoğu'da yanlış mecralara sürükleniyoruz / 15.04.2003
- Neden masada yokuz? / 14.04.2003
- Geliyorum diyen yağma / 13.04.2003
- Türkmen devleti kurmanın tam zamanı / 12.04.2003
- Son üç gün, üç önemli gelişme / 08.04.2003
- Hibeyle kırılan onurumuz / 05.04.2003
- ABD'de "sonun sonu", Türkiye'de yeni bir başlangıç / 28.03.2003
- Genelkurmay'ın tezkere çıkışı / 07.03.2003
- Kıbrıs'a 28 Şubat hediyesi: Referandum / 03.03.2003
- Ganimet hesabı başladı / 01.03.2003
- Papadopulos, Klerides'i aratacak / 18.02.2003
- Sürgün oyununa gelmeyin / 21.01.2003
- Medya savaşları / 20.01.2003
- Hitler mi, Saddam mı, ABD mi? / 19.01.2003
- Tarih şuuru ve "Erdoğan göreve, dinazor müzeye" / 18.01.2003
- Potansiyel satılmışlar güruhu / 17.01.2003
- Kazancı TÜSİAD alacak, peki bedeli kim ödeyecek? / 14.01.2003
- Bîtaraf olan bertaraf olur / 13.01.2003
- Bîtaraf olan bertaraf olur / 12.01.2003
- Diyarbakır'daki kaza ve komplo teorileri / 12.01.2003
- Türkün Anadolu'ya hapsedilme süreci / 11.01.2003
- Erdoğan'ın "Kıbrıs mantığı" / 03.01.2003
- ABD'nin derdi başka / 31.12.2002
- AB vicdanına mahkûm olduk / 14.12.2002
- Ankara'nın başı dönecek / 03.12.2002
- Asıl gündem / 02.12.2002
- Akıldan aşağı vuran medya geriyor / 30.11.2002
- Türkiye'de aydın ihaneti / 25.11.2002
- ABD, Türkiye'nin AB'ye girmesini neden bu kadar çok istiyor? / 19.11.2002
- Önce can sonra canan ya da "çiftbaşlılık" sendromu / 18.11.2002
- Suçlu kim? / 16.11.2002
- Kurt dumanlı havayı sever, Berlusconi de... / 15.11.2002
- Derviş'i bile mumla aratacak projeler / 26.09.2002
- Şeriatın kestiği parmak acır mı? / 24.09.2002
- Baraj korkusu su yüzüne çıktı / 12.09.2002
- AB açık konuştu / 02.09.2002
- Böyle seçim havası olur mu? / 28.08.2002
- "Sessiz denge" mi dediniz... / 27.08.2002
- Baykal'ın göbeği çatlamadı ama CHP'nin temeli çatladı / 26.08.2002
- Tayyip Erdoğan cephesinde Derviş paniği / 24.08.2002
- Derviş sattı MHP izledi / 23.08.2002
- ABD'nin yaman çelişkileri / 19.08.2002
- Önce karıştırdı, şimdi izliyor / 17.08.2002
- Haçlı ittifakı / 14.08.2002
- Tayyip'in öncelikleri / 10.08.2002
- Panik başladı / 09.08.2002
- "Hem AB'ci hem değil"i oynamak ya da milleti enayi yerine koymak / 06.08.2002
- Apo kime oy verir? / 02.08.2002
- Tayyip-Derviş-Cem troykası / 30.07.2002
- Kimini Teke Tek, kimini kurdela keserken... / 29.07.2002
- Eski dost düşman olur mu? / 25.07.2002
- Bağımsızlık bizim karakterimiz / 21.07.2002
- Truman'dan bugüne değişen bir şey yok / 19.07.2002
- Leyla (Perejil) adacığından Kıbrıs iz düşümleri / 18.07.2002
- Kuzey Irak'ta Kürt Devleti kimin işine gelmez? / 16.07.2002
- Desinatörler / 14.07.2002
- Çiller ağzındaki baklayı çıkardı / 12.07.2002
- Gözler Derviş ve Cem'de / 11.07.2002
- Bahçeli'nin hesaplayamadıkları / 09.07.2002
- Savaşa davetiye çıkarılıyor / 08.07.2002
- Tayyip Erdoğan Erbakan'ın izinde / 05.07.2002
- Apo'ya madalyayı ne zaman takıyorsunuz? / 04.07.2002
- Dünya idamlı dönüyor / 01.07.2002
- MHP'yi anlamak çok zor / 28.06.2002
- "Sevilla'nın Müslüman meydan okuması" / 23.06.2002

Yeni Mesaj arşivinde 'tarihte bugün'

Yeni Mesaj Gazetesi arşivi 2001 yılına kadar eksiksiz içerikle erişime açık olup ayrıca tüm arşivde anahtar kelimelerle arama yapmak da mümkündür.

28.06.2001, 28.06.2000, 28.06.1999, 28.06.1998, 28.06.1997, 28.06.1996, 28.06.1995, 28.06.1994, 28.06.1993, 28.06.1992, 28.06.1991, 28.06.1990, 28.06.1989, 28.06.1988, 28.06.1987, 28.06.1986, 28.06.1985, 28.06.1984, 28.06.1983


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2022

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.