HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Peres iyimser konuştu

08.10.2001 00:00:00
Peres, Almanya'da yayınlanan Bild am Sonntag gazetesine verdiği demeçte, "Filistinliler ile tarihi bir uzlaşma sağlamalıyız. Bir Filistin Devleti kurulacak" dedi.

"Eğer, Yaser Arafat Filistin halkının tartışılmaz lideri olarak kabul ediliyorsa, Arafat'ı şiddeti son vermeyi yüreklendirmeye" çağıran Peres, "Arafat'ın Hamas ve İslami Cihad gibi örgütlerin üyelerini özgür bırakması halinde, yeni saldırıların meydana geleceğini, olayların tırmanışa geçeceğini ve savaşın çıkacağını" söyledi.

Peres, İsrail'in en tehlikeli 108 ismi Filistin ÖzerkYönetimi'nin Başkanı'na ilettiğini belirterek, "En azından, en azılı 10'unun tutuklanmasını istedik, Arafat hiçbir şey yapmadı" dedi.

2 Filistinli öldü

Öte yandan, Filistinli güvenlik kaynakları, Batı Şeria'nın El Halil kentinde çıkan olaylarda 2 Filistinlinin israil askerlerinin açtığı ateş sonucu hayatını kaybettiğini belirttiler.

Filistinli kaynaklar, Filistinlilerden birinin çatışmada, diğerinin se otomobil yolculuğu sırasında öldürüldüğünü bildirdiler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.