HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 30 TEMMUZ 2021, CUMA

Sedat Peker serbest bırakıldı

21.06.2001 00:00:00
Ülkü Ocakları Fikirtepe Şubesi Başkanı Atilla Kaya'nın yaralanması olayıyla ilgili gözlem altına alınan Sedat Peker ve beraberindeki iki kişi ile yaralanan Atilla Kaya serbest bırakıldılar. İstanbul Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından Sedat Peker ile "tetikçi" olduğu bildirilen Tunay Şimşek'in de aralarında bulunduğu 3 kişi ile Atilla Kaya Kadıköy Adliyesi'ne getirildiler.

Cumhuriyet Savcısı Mahir Acar tarafından yaklaşık bir saat sorgulanan Peker ve beraberindekiler ile vurulması olayıyla ilgili gözlem altına alınan Kaya, daha sonra serbest bırakıldılar.

Avukat Muhittin Beyaz, gazetecilere yaptığı açıklamada, müvekkili Peker'in, sorgusunda Atilla Kaya'yı tanımadığını ve buraya getiriliş nedenini bilmediğini söylediğini belirtti.

Beyaz, Atilla Kaya'nın da, silahını temizlerken kendini yanlışlıkla bacağından vurduğunu anlattığını kaydetti.

Sedat Peker, Atilla Kaya'nın geçen yıl Aralık ayında yaralanması olayını azmettirdiği gerekçesiyle 3 gün önce gözlem altına alınmıştı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.