HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 29 TEMMUZ 2021, PERŞEMBE

Şüpheli kadınlar serbest

04.09.2001 00:00:00
İşadamı Üzeyir Garih'in öldürülmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında gözlem altına alınan ve Eyüp Cumhuriyet Savcılığı'nca sorgulandıktan sonra serbest bırakılan 4 kadından 2'si, basın mensuplarının yoğun ilgisi altında adliyeden ayrıldı.

Eyüp Cumhuriyet Savcısı Ali İhsan Demirel'in sorguladıktan sonra serbest bıraktığı kadınların, Suna Taşdelen, Esme Nişancı, Necla Polatve 17 yaşındaki E.N. olduğu öğrenildi.

Basın mensuplarının alınmadığı Eyüp Adliyesi'nden ilk çıkan, Suna Taşdelen oldu.

Adliye karakolunda görevli polislerin nezaretinde dışarı çıkan Taşdelen, basın mensuplarının yoğun ilgisiyle karşılaşınca, "Ben Suna'yım. Benim olayla ilgim yok. Ne olur beni bırakın" diyerek ağlamaya başladı.

İzdiham altında ilerlerken bir ara tökezleyen Suna Taşdelen, bindirildiği polis minibüsüyle adliyeden uzaklaştırıldı.

Polislerin arka kapıdan çıktığını belirttikleri diğer 3 kadından biri de, yaklaşık 10 dakika sonra türban bağlayarak normal vatandaş gibi adliyeden çıkarken fark edildi.

Bunun üzerine basın mensuplarına beddua ederek yüzünü kapatan kadın, ticari bir otomobile binerek adliyeden ayrıldı.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.