HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

Trafik canavarına 'tabutlu'protesto

13.09.2001 00:00:00
Şanlıurfaa'nın Siverek İlçesi'nde vatandaşlar, işlek caddelere astıkları tabutlarla sürücülere, "Trafik canavarı olmayın" uyarısında bulunuyor. Şair ibrahim Rafet Mahallesi'nde yaşayan Ramazan Avcı (55) adlı vatandaş, amaçlarının trafik canavarlarına, tabutu göstererek ölümü hatırlatmak olduğunu söyledi. İşyerinin bulunduğu caddedeki trafik akışının çok yoğun olduğunu belirten Avcı, şunları kaydetti:

"İşlek cadde üzerinde okula gidip gelen öğrenciler açısından her zaman tedirginlik duyuyoruz. Aşırı hızı önlemek ve dikkatleri ölüme çekmek için önce okul yakınındaki bir direğe tabut astım. Sonucunun olumlu olduğunu görünce aynı şeyi diğer işlek caddelerde de gerçekleştirdim. Şimdi ilçedeki 4 ayrı yerde TEDAŞ direklerine astığım tabutlarla sürücülere "Trafik canavarı olmayın!" ikazında bulunuyorum."

Sürücüler ise, "tabutlu" uyarıdan etkilendiklerini dile getirerek, tabutu gördükten sonra daha dikkatli araç kullandıklarını, tabutun özellikle geceleri psikolojik bir korku yarattığını ifade ettiler.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.