HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

TRANSFER ÇIKMAZI

08.07.2001 00:00:00
FIFA'nın yaptığı toplantıda "Futbolculara uluslararası dolaşım hakkı vermesi", transfer

işini içinden çıkılmaz hale soktu. Hülle yoluna giden kulüpler ise ne yapacağını şaşırdı

FIFA Başkanı Sepp Blatter'in, sözleşmesi sona eren futbolculara serbest transfer hakkı tanıyan yeni yönetmeliğin en geç Eylül ayından itibaren uygulamaya konulacağını açıklaması kafaları iyice karıştırdı.

Üç büyükler sıkıştı

Yurtdışından takımlar üzerinden hülle yoluyla Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş'a transfer olmak isteyen futbolcular en iyi olasılıkla Eylül ayı sonuna kadar bekleyecek ve ancak ara transfer hakkı ile Türkiye'ye dönebilecek.

Hülleye yeşil ışık

FIFA, UEFA ve AB'nin uzlaştığı yönetmeliğin tüm ulusal federasyonlar bilgilendirildikten sonra 2 hafta içinde veya en geç Eylül'de yürürlüğe gireceği açıklandı. Yönetmeliğin girişindeki, "Kontratları sona eren tüm futbolcular uluslararası dolaşım yapmakta serbesttir" ifadesi, Türkiye'de 'hülle' olarak tabir edilen transfer operasyonuna yeşil ışık yakıyor.

Hüllecilere kötü haber

FIFA Genel Sekreteri Zen Ruffingen'in "Kararların yürürlüğe girmesi Eylül ayını bulabilir" demesi ise 'hülle' yolunu seçen kulüpler için kötü haber olarak yorumlandı. Çünkü işlemler bu tarihe kadar gecikirse, listeler UEFA'ya daha önce yollanacağı için G.Saray Ümit Karan'ı, Fenerbahçe'de Hakan Bayraktar'ı Şampiyonlar Ligi grup maçlarına bile yetiştiremeyecek. Bu durumda bu futbolcular çeyrek finale kadar Avrupa kupalarında forma giyemeyecek.
Megadentist



logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.