HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 03 AĞUSTOS 2021, SALI

AB, Denktaş'a baskı istiyor

10.09.2001 00:00:00
Dışişleri Bakanı İsmail Cem, AB Dönem Başkanı Belçika'nın Dışişleri Bakanı Louis Michel ile çalışma kahvaltısında biraraya geldi.

AB ve aday ülkelerin dışişleri bakanları toplantısı için Brüksel yakınındaki Genval'da bulunan Cem ile Michel arasındaki görüşme hakkında bilgi veren Belçika Dışişleri Bakanlığı sözcüsü, iki bakanın Kıbrıs ve Avrupa Güvenlik ve Savunma Kimliği (AGSK) konularında görüş alışverişinde bulunduklarını söyledi.

Sözcü, görüşmede Michel'in, KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'ın BM dolaylı Kıbrıs görüşmelerine dönmesi için Türkiye'nin çaba sarfetmesini ve Denktaş'a baskı yapmasını istediğini belirtti.

Michel'in AGSK konusunda da, AB'nin bu süreci sonuna kadar götüreceğini söylediği ve Türkiye'nin tutumunda yumuşamasını istediği kaydedildi.

Cem, öğleden sonra AB dışişleri bakanlarının aday ülke dışişleri bakanları ile yapacağı çalışma yemeğine katılacak. Bu toplantıda, AB'nin geleceği öncelikle ele alınacak ve AB bakanları aday ülkelere çalışmaları hakkında bilgi verecek.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.