HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

ABD Genesis'i yine fırlatamadı

05.08.2001 00:00:00
Cape Canaveral'daki Kennedy uzay merkezi yetkililerinden, Joe Wells, hava durumunda değişiklik beklenmemesi nedeniyle Genesis'in fırlatılmasının ertelendiğini söyledi.

Wells, sonraki fırlatma girişiminin ne zaman yapılacağının henüz belirlenmediğini belirtti.

İlk olarak 4 gün önce fırlatılması öngörülen Genesis'in kalkışı, daha önce de kumanda sistemindeki motorların yeniden kontrol edilmesi için ve kötü hava koşulları nedeniyle 3 kez ertelenmişti.

Genesis'in üç yıl boyunca 32 milyon kilometre yol kat ederek daha sonra dünyaya geri dönmesi planlanıyor.

Genesis aracının milyarlarca atom örneği biriktirerek dünyaya getireceğini belirten bilim adamları, bu sayede güneş sisteminin 4 buçuk milyar yıl önceki oluşumunu daha iyi anlayabileceklerini açıklamışlardı.

Genesis'in, ultra saf silikon, elmas, safir, altın, alüminyum ve germanyum kullanılarak yapılmış olan petek panellerinin, 83 çeşit doğal element örneğini toplayacağı düşünülüyor.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.