HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 24 TEMMUZ 2021, CUMARTESİ

Al sana hülle!..

07.07.2001 00:00:00
Beklediler ve sonunda avuçlarını yaladılar!.. Elalemin lafıyla hareket edersen "Al sana hülle" derler... Ama ben biliyorum bu işte kim kabahatli (!) "EKONOMİK KRİZ"...

Neden bu yola başvurdu malum 3 büyüklerimiz; az önce iri puntolarla işaret ettiğim "2" kelimeden dolayı!.. Türk futbolunun içler acısı hali; görün bakın daha neler olacak!..

Şimdi esas konuya dönelim; yani son günlerin moda lafı "Hülle"ye bu işe cepten ve gönülden yatkın G.Saray, Beşiktaş; biraz cepten, biraz da başkanlar çapındaki hırdan hülleye eğilimli F.Bahçe, cepten mat oldu!..

Yüksek bonservis bedelleri nedeniyle transferi hülle yoluyla aşmaya çalışan (!) bu güzide kulüplerimiz; FİFA'dan öyle bir darbe yediler ki; ayakta kalabilene aşkolsun...

Arjantin'de önceki gün yapılan o meşhur FİFA toplantısından öyle bir karar çıktı ki: "Hülle amacıyla yurt dışında bir kulübe imza atan futbolcular, yeni transfer dönemine kadar ülkesine dönemeyecek"

Yandı benim keten helvalarım!.. G.Saray'lılar, Ümit Karan'ı... F.Bahçe'liler Hakan Bayraktar'ı... Beşiktaş'lılar İlhan ve Tümer'i beklemesin; onlar artık bir başka bahara kaldı!..

Hadi yine içim el vermedi; biraz ipucu vereyim... FIFA'nın öngördüğü ikinci transfer dönemine yani; Kasım ayı sonuna kadar bu oyucular Polonya'dan, Belçika'dan geri dönemeyecekler!.. Oranın malları ya!... Öz olarak, üç büyüklerimize ligin ilk yarısında bu futbolculardan hayır yok!..

Al sana hülle!..

Kime kızacağımı açık etmek istemiyorum ama; iki lafla yöneticileri haşlamak istiyorum!.. Ne olurdu; değer biçtiğin oyuncuyu köle gibi görmeyip fiyatını tavana çıkarmasaydın, ey yönetici!... Ne olurdu sen de; cebini gösterip tavana çıkamayacağını, orta katlarda bir yerde buluşup, "anlaşalım" deseydin, ey yönetici!...

Nerde siz de o akitler? Görüyorum ki; günlerdir birbirinizi vıdı vıdı, vıdı vıdı yiyorsunuz!.

O zaman, alın size "Hülle"!..
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.