HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Bağımsızlık Coşkusu

20.05.2001 00:00:00
19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, tüm yurtta çeşitli etkinlikler eşliğinde coşkuyla coşkuyla kutlandı.

Ana tören Ankara'da

Ankara 19 Mayıs Stadyumu'nda düzenlenen törene, Cumhurbaşkanı Ahmat Necdet Sezer'in yanısıra, TBMM Başkanı Vekili Murat Sökmenoğlu, Başbakan Bülent Ecevit ve eşi Rahşan Ecevit, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hüseyin Kıvrıkoğlu, Ana Muhalefet lideri FP Genel Başkanı Recai Kutan, Anayasa Mahkemesi Başkanı Mustafa Bumin, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, bakanlar ve milletvekilleri katıldı.

Samsun'dan toprak

Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Atatürk'e Cevabı'nın okunmasının ardından, üzerlerinde "Türkiye" yazılı tişörtler bulunanbiri kız iki atlet, Samsun'dan getirilen "Sevgi Bayrağı"nı öperek, Cumhurbaşkanı Sezer'e sundular. Cumhurbaşkanı Sezer'de bayrağı öperek teslim aldı.

Atletler, Cumhurbaşkanı Sezer'e ayrıca, Atatürk'ün doğduğu yer olan Selanik'ten getirdikleri toprağı da sundular.

Türk Hava Kurumu paraşütçüleri tarafından sunulan gösteriler, heyecanla izlendi. Paraşütçülerin, Türk bayrağıyla yaptığı atlayışlar, büyük alkış topladı.

Daha sonra, çeşitli okullardan öğrenciler, tören geçişi yaptılar.

Ayakta izledi

Cumhurbaşkanı Sezer, tören geçişini ayakta selamlayarak, izledi. Özürlü ve engellerin geçişi sırasında Cumhurbaşkanı Sezer'e eşi Semra Sezer'de ayağa kalkarak eşlik etti. Sezer, çifti, özürlü ve engellileri birlikte alkışladılar. Bu sırada Semra Sezer'in duygulanarak, gözyaşlarını tutamadığı gözlendi.

Bu arada asker kıyafetli küçük bir çocukta tören kıtasını selamladı.

Tören kıtasında, Türk cumhuriyetleri de yerel giysili gençler tarafından temsil edildi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.