HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

Bayraklı muhteşem kalabalık...

15.06.2001 00:00:00
Ankara Tandoğan Meydanında yüzbinlerce Türk Bayrağı sallandı. Yüzbinler, bayrağımızın sallanması ile coştu. Kendinden geçti. Duygulandı, ağladı, sevindi. Milli coşku doruğa ulaştı.

"Bayrak ve bayrağı sallayan el" buluşma noktası oldu. "Eli bayrak tutan herkes" davet edilmişti. Yaşlıgenç, çocukbebek, hastasağlam, kadınerkek coşkulu kalabalık bayrak gölgesinde buluştu.

Türkiye'nin her yöresinden "bayraklı" vatandaşlar koşarak geldi. Anadolu kimliğiyle orada yerini aldı. Ankaralılar ise, başkentte yüzbinlerce bayrakla Kuvayı Milliye ruhunu yeniden yaşattılar. Bu ruhun Ankara'da ifade edilmesi, önemli mesajları havidir.

Bugün millet olarak, ülke olarak, devlet olarak büyük sıkıntılarımızın olduğu doğrudur. Gaflet, dalalet ve hıyanet içinde olanlar müstesna, bu millet herşeyin farkındadır. Ve de herşeyine sahip olma durumundadır. Mitingdeki mahşeri kalabalık bunun en müşahhas örneğidir.

Ayyılldızlı bayrağını, aşklaşevkle sallayarak "Bu vatan bizimdir, bizim kalacak" diye haykırdı Anadolu halkı. Sahip çıktı kendine, vatanına, bayrağına, köyüne, kasabasına, namusuna, iffetine ve de bağımsızlığına.

Mevcut sıkıntılarımızı, problemlerimizi, hastalıklarımızı kim çözecek? Japonya'dan gönüllü gelen bir heyet mi? Ruslar mı? Kanadalı gönüllü siyasiler mi? Alman ekonomistler mi? Amerikalılar mı?

Hayır.... Hayır... dedi yüzbinler... Peki kim çözecek?

Biz çözeceğiz. Türk milleti, Türk halkı, Türkiyeliler çözecek. Hep beraber çözeceğiz. Devletmillet bütünlüğüyle çözeceğiz. Asker-millet dayanışmasıyla çözeceğiz. Milletin kendi idaresi ile çözeceğiz. İcazetliler ile değil...

Evet Türkiye'yi biz kalkındıracağız...

Türkiye'yi biz zenginleştireceğiz...

Türkiye'yi biz büyüteceğiz...

Türkiye'yi biz lider ülke yapacağız...

Milletine aşık Prof. Dr. Haydar Baş Bey'in egemenliğe vurgusu, her alandaki teşhis ve çözüm önerileri alandakileri mest etti, ümitlendirdi. Desteklerini "Bu vatan, bu millet seni bekliyor" diyerek ifade ettiler.

O, milletini çok ama çok seviyor. Millet de O'nun sevgisine sevgiyle karşılık veriyor. Bu sevgi şehitlerin kırmızı kanıyla dalgalanan bayrakların gölgesinde büyüyor, gelişiyor, katlanıyor.

Bu millet büyük millettir. Bu sıkıntılar azalacak. Bayrak altında ve bayrağı tutan ellerle...
 
Dr. Abdullah Terzi / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.