HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 MAYIS 2021, SALI

Blair: Süre doldu

03.10.2001 00:00:00
The Independent, "Blair Taliban rejimine Bin Ladin'i teslim etmemenin ağır bedelini ödetecekleri uyarısında bulundu" derken, The Times, "Blair Taliban'a savaş açtı" başlığını kullandı.

The Daily Telegraph da Blair'in "Taliban için süre doldu" cümlesine yerverdi. The Guardian gazetesi ise, Başbakan Blair'in uyarısına yer verdiği haberde ayrıca, İngiliz SAS komandolarının gerek yapı, gerekse donanım itibariyle güçlendirileceğini ve yaşanacak askeri harekatta daha geniş bir rol oynamasının sağlanacağını yazdı.

Blair'in harekatın başlamak üzere olduğuna dair sözleri sadece yazılı basında değil, TV kanallarının haber bültenleri ve internet yayıncılığı yapan sitelerde de birinci haber oldu. Başbakan Tony Blair'in harekatın dengeli ve dikkatli olmasına özen gösterileceği ve sivil halkın zarar görmesinden kaçınılacağı yolundaki sözlerine de işaret eden basın, Başbakan'ın harekatın askeri hedeflere yöneleceğini söyleyeceğini duyurdu.

Başbakan'ın öncelikle askeri hedefler, Bin Ladin'in kampları ve Taliban güçlerine yöneleceklerini belirteceğini de kaydeden basın, Başbakan'ın bu güçlere ait askeri varlığın ve cephanenin de yok edileceğine işaret ettiğini bildirdi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.