HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 21 HAZİRAN 2021, PAZARTESİ

Güneş ufuktan şimdi doğar

20.05.2001 00:00:00
Millet olarak çok yorulduk. Son bir kaç yıldır Türkiye'nin yaşadığı üstüste felaketler, krizler, büyük altüst oluşlar bizi hayli yıprattı.

Bir yüzyılın sığacak olayları, türbülansları sıkıştırılmış 2-3 yıllık bir zaman diliminde yaşadık.

Depremler, seller, felaketler yetmezmiş gibi bir de kendi ellerimizle sıkıntılar ürettik. Özellikle kifayetsiz muhteris yaşlı kurt siyasetçilerin sanki oyun sahası oldu Türkiye...

Millet olarak bizler de bu muhteris, usulsüz politikacıların felakete sürükleyişini sadece seyrettik, kanıksadık. Türkiye üzerinde ertelenmiş hesapları olan Batı bu aymazlığımızı fırsat bilerek üstümüze üstümeze geliyor.

Gerek siyasilerin, gerekse Batılı güç odaklarının adeta anlaşmışçasına ürettiği iki ekonomik krizin arkasından sanki Türkiye diz üstü çökertildi.

15 günde 15 yasa sloganı ile IMF'nin istekleri itirazsız meclisten geçirildi.

ABD liderinin gece yarısı telefonları ve mektupları ile ülkemizin en büyük serveti Telekom satışa çıkarıldı. Diğer kıymetlerimiz de satışa hazırlanıyor.

Bütün bunlar sözümona milliyetçi bir partinin hükümete ortak olduğu bir zaman diliminde yaşanıyor.

Liderlerden habersiz IMF'ye taahhütlerde bulunan hükümetten sorumlu çok pasaportlu, ailecek çok milliyetli bir bakan MHP'ye "milliyetçiliğin ülkenin kıymetlerini satmak" olduğunu öğütlüyor.

MHP lideri ise, bütün bu istiskallerin, atlatmaların mimarı Kemal Derviş'i zehir olsa içeceklerini söylüyor.

Ne "efsunkar imiş ah şu didar-ı iktidar" ki, Milliyetçi bir partinin liderine baldıran zehiri dahi içirtebiliyor.

Bu yangın yerine dönmüş, "bütün kaleleri zaptedilmiş, tersaneleri kuşatılmış Türkiye" son iki uçak kazası ile büsbütün sarsıldı.
 
İbrahim Berk / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.