HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 11 MAYIS 2021, SALI

Irak, kan gölü gibi

12.10.2005 00:00:00
Yeni anayasanın 15 Ekim'de referanduma götürüleceği Irak'ta saldırı ve şiddet olaylarında dün de onlarca kişi hayatını kaybetti.

Haber ajanslarının derlediğine göre, başkent Bağdat'ın batısındakiAmiriye semtinde Irak ordu devriyesine bombalı araçla düzenlenen intihar saldırısında 25'ten fazla kişi öldü. Irak'ın kuzeyinde Türkmenlerin çoğunlukta olduğu Telafer kentinde bombalı araçla düzenlenen intihar saldırısında 24 kişi öldü, 36 kişi de yaralandı. Bazı kaynaklarsa ölü sayısının 30 olduğunu bildirdi. Bağdat'ın batısındaki Ramadi kenti yakınlarında yola yerleştirilen bombanın patlamasıyla 2 Amerikan askeri öldü.Bağdat'ın 65 kilometre kuzeyindeki Bakuba kentinde bir kontrol noktasına yapılan saldırıda bir Iraklı asker öldü, 3'ü yaralandı.

Bağdat'ın güneyindeki Necef kentinde Şii liderlerden Muhammed Seyid El Hekim'in ailesinden 3 kişi araçlarının yola yerleştirilen bombaya çarpması sonucu yaralandı.Amerikan askerleri Bağdat'ın güneyinde düzenledikleri baskınlarda 2 direnişçiyi öldürdü, 57'sini gözaltına aldı.Bağdat'ın kuzeyindeki Samarra kentinin Tarişa köyünde Amerikan askerleri vurularak öldürülmüş 3 sivilin cesedini buldu.Tikrit kentinde polis yetkilisi Suud Abdul Kerim, bombalı saldırıda öldürüldü.Irak'ın kuzeyindeki Musul kentinde ise kadın intihar komandosu bombalı aracı Amerikan askeri konvoyu yakınında havaya uçurdu. Amerikan ordusunun patlama bölgesini hemen kordon altına alması nedeniyle ölü ya da yaralı sayısı hakkında bilgi edinilemedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.