HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Kabil boşalıyor

17.09.2001 00:00:00
Muhtemel Amerikan saldırısı nedeniyle Afganistan'ın başkenti Kabil'den kaçış başladı

Olanak bulabilen Kabilliler eşyalarını toplamaya ve çoluk çocuklarını başkentten uzak bölgelere göndermeye başladılar. Eşyalarını kamyonuna yükleyen 35 yaşındaki Mira Can adlı Kabilli, "Saldırı olursa kimse kurtulmaz. Nasıl bir saldırı olacağını da kimsebilmiyor, ama bunun çok tehlikeli olacağı kesin. İlk hedefin Kabil olacağı da anlaşılıyor" dedi. BM yetkilileri de, son birkaç gün içinde Afgan topraklarındaki hareketliliğin üç kat arttığını belirttiler. Öte yandan, Pakistan'da İslamcı bir yönetici, askeri lider General Pervez Müşerref'ten ABD'ye ülke topraklarını Afganistan'a saldırı içinkullandırtmamasını istedi.

Siyaset ve din çevrelerinde nüfuz sahibi Gazi Hüseyin Ahmed, Lahor'da bazı siyasi parti yöneticileriyle yaptığı toplantıdan sonra, "İslamabad ve Washington yöneticilerinin, geçmişte Afganistan'da SSCB'yi hezimete sürükleyen yoldan uzak durmaları gerektiğini" söyledi. Ahmed, "İktidar oyunları ve kibir, ancak yıkım getirir" dedi.Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.