HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Kurultaydan notlar

06.08.2001 00:00:00
Kurultaya Devlet Bakanları Şuayip Üşenmez, Ramazan Mirzaoğlu ve Faruk Bal ile Milli Savunma Bakanı Sebahattin Çakmakoğlu, Tarım ve Köyişleri Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp, Ulaştırma Bakanı Oktay Vural, Bayındırlık ve İskan Bakanı Koray Aydın ile çok sayıda MHP'li milletvekili katıldı.

MHP Kayseri İl Başkanı Mazhar Gündoğ, bu yılki kurultaya katılımınrekor düzeye ulaştığını, Erciyes'in 2 bin 200 metre yükseklikteki Tekir yaylasına 7 bin çadır kurulduğunu bildirdi. Gündoğ, "Katılımcıların beşte birini Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nden gelenler oluşturdu. Bu, MHP'nin, tüm Türkiye'nin tek umudu olduğunun göstergesi" dedi.

Kayseri Valisi Nihat Canpolat, kurultay nedeniyle çok geniş güvenlik önlemleri aldıklarını, polis ve jandarmadan bin kişinin görevlendirildiğini bildirdi.

Güvenlik görevlileri, kurultay alanının girişinde araçları tek tekarayarak, alana silah sokulmasına engel oldu.

Kurultayda Alişan ve Mustafa Yıldızdoğan da konser verdi. Bir gruppartili, bozkurt selamı yapmasını istedikleri Alişan'ı, isteklerini yerine getirmemesi üzerine yuhaladılar.

Geceyi Erciyes'de geçiren Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Devlet Bahçeli, bakanlar ve milletvekilleri ile birlikte kurultay alanında kendisi için hazırlanan özel otağda dinlendi, çadırları gezdi.

Araç yoğunluğunun çok fazla olması nedeniyle, muhtemel bir trafik kazasını önlemek için, sabah 07.00'den 13.00'e kadar, Tekir yaylasından kent merkezine iniş yasaklandı.

Kurultay alanında bazı kişilerin sıcak hava ve izdiham nedeniyle baygınlık geçirdikleri gözlendi. Bayılan kişilere, kurultay alanında görev yapan seyyar hastanedeki doktorlar müdahale etti.

Kurultaya katılanlar, Devlet Bahçeli ve MHP'li bakanlarla bilikte topluca namaz kıldılar. Bahçeli, bakanlar ve bazı misafirlerle birlikte Söğüt Belediyesi'ne ait çadırda yemek yedi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.