HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

MHP ulusal güvenlik tartışmasında 'pay' peşinde

11.08.2001 00:00:00
Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili İsmail Köse, Genelkurmay Genel Sekreterliği'nden yayınlanan bildirinin bütününü dikkate almayarak yaptığı açıklamada, dolaylı olarak ANAP lideri Mesut yılmaz'ı eleştirdi. Köse, "Hiç kimsenin, ulusal güvenliği zafiyete uğratacak tartışmalara yol açmaya hakkı yok" dedi.

Köse, görüşlerini şöyle aktardı:

"Türkiye'nin şu an tek bir sorunu vardır; o da ekonomik krizdir. Ve bunun üstesinden gelmek için hazırlanan istikrar programı başarıyla sürdürülmektedir. Böyle bir sorun varken, bizim gündemimizde olmayan ulusal güvenliği, milli güvenlik politikasını bir sorun olarak gündeme getirmeye kimsenin hakkı yoktur. Türkiye Cumhuriyeti tek millet, tek devlettir ve tek bir resmi dili vardır. Bunları asla unutmamalıyız ve bunlardan taviz vermemeliyiz. Kim bu milletin bölünmesini istiyorsa biz ona göz yumamayız. Milli güvenlik politikamız değişime uğrayamaz. Bu ülkeyi bölmek isteyen; ister din adına eline silahı alıp devletin karşısına geçsin, isterse etnik bahanelerle eline silahı alsın, bunlara karşı uygulanan güvenlik politikamız asla değişmez."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.