HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Müjde!

19.05.2001 00:00:00
Duyduk duymadık demeyin.

20 Mayıs 2001 Pazar günü 13:00'de Çağlayan Meydanında miting var.

"Soykırım İddialarını Red ve Ulusal Bağımsızlık" mitingi milletin makus talihini aydınlatacak bir nitelik taşıyor.

1938 yılından beri ülkemizde oynanan oyunlara karşı millet olarak "DUR" demenin vakti gelmiştir. Uzun yıllardan beri ülkemizde tezgahlanan oyunlara bakıldığı zaman görülecektir ki, yapılan hiç bir hareket ve icraat tesadüfi değildir. Bilerek veya bilmeyerek yapılan icraatlarla, milli olma vasfımızdan uzaklaşılmış neticede ülkemiz karanlık bir ortamın içine çekilmiştir.

Ulusal bağımsızlığımızın kaybedilmesi anlamına gelen egemenliğimizin devri, hükümet nezdinde bile ifade edilebilmektedir. Yabancı güçlerin etkisinde kalarak, kararlarını hür iradesiyle vermekten aciz kalmak anlamına gelen bağımsızlığımızın kaybı, milletimizin ve devletimizin esareti anlamına gelmektedir.

Oysa egemenliğin kayıtsız ve şartsız milletin olması, Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin temel ilkelerinden bir tanesidir.

Hangi sebeple olursa olsun egemenliğimizin bırakın devrini, bu konuyu gündem bile etmek, tehlikeli bir oyun oynamaktır.

Dışarıdan borç almayı bir marifet bilenler, taşımakta zorlandıkları borç kamburlarına bakmaksızın kahraman edasına bürünmektedirler. Yabancıların borç karşılığında beklentileri olacağını, bizzat başbakan ifade etmektedir. Elbette elin oğlu, babasının hayrına bize paralarını vermeyecektir. Bu konuda Atatürk'ün "Ne kadar zengin ve müreffeh olursa olsun, istiklalden mahrum bir millet, medeni insanlık karşısında uşak olmak mevkiinden yüksek bir muameleye layık olamaz" sözü bir tokat gibi yetkilileri ikaz etmelidir.

Uşak olan millet ise her şeyini teslim etmeğe hazır demektir. İşte o zaman Ermeni Soykırım İddiaları daha farklı bir veche kazanacak, Avrupa mahkemeleri tarafından verilecek kararlarla tazminat verme ve toprak kaybetme günleri gelecektir.

İşte bütün bu tehlikelere karşı yıllardan beri mücadele veren Prof. Dr. Haydar Baş'la beraber olmak için Pazar günü Çağlayan'da buluşacağız.

Çağlayan, Kuvayı Milliye ruhunun yeniden dirilmesinde önemli bir adım olacaktır.
 
Doç. Dr. Ahmet H. Kepekçi / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.