HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 20 HAZİRAN 2021, PAZAR

Özür dilemek fazilettir

19.06.2001 00:00:00
Trabzon, İstanbul ve Ankara mitingleri, kamuoyumuzda fevkalade alaka gördü. Milletimiz hamasi, reel ve siyasi kimliğini hatırladı. Yetişkininden çocuğuna herkes memnun. Dua ediyorlar, ellerindeki bayraklarını evlerine asmışlar, marş söylüyorlar. "Bu vatan bizimdir, bizim kalacak."

Dünya devleri de nasiplerini elbette aldılar. Türk milletinin tarihi kimliğinden hiç bir şey kaybetmediğini gördüler.

Fakat bazı dar kafalar hala daha kendi dar açılarını aşamadılar. Bu bayrak denizinden başları dönmüş olacak ki, karalamaya devam ediyorlar.

Aslı olmayan haberler, olayı saptıracak yorumlarla işin altını oymaya çalışıyorlar.

Kanaatimiz o ki, bu işten Türk vatandaşı olan azınlıklar bile memnundur. Çünkü Türkiye'nin güvenliği, onların da güvenliği anlamına gelmektedir. Canları, malları, mabetleri bu vatan üzerindedir. Bu vatanın bütünlüğü, onların da değerlerinin muhafazası için şarttır, elzemdir.

Durum bu kadar net ve açık olduğu halde, kiralık kalemlerin saldırıları elbette sahiplerine dönecektir. Bu fiillerin faturalarını yine kendileri ödeyecektir.

Bayrak, vatan, millet gibi kavramlar üstün değerlerimizdir. Miting meydanlarında hiç bir parti, hiç bir amblem öne çıkmadan, sadece vatan ve bayrak kavramlarında tek yürek olunmuş, tek amaç hedeflenmiştir.

Şehit anaların feryadı, çocukların çığlıkları adeta büyük bir senfoniye dönüştü.

Hele eve döndükten sonra 3-5 yaş grubu çocuklar mitingi adeta tekrarladılar. Bayrak salladılar, "bu vatan bizimdir, bizim kalacak" diye apartmanları inlettiler.

Değerli kamuoyumuz önünde, yanlış yapan kalemşörleri, ekranlarında haset kusan konuşmacıları yeniden bir muhasebe yapmaya davet ediyoruz.

Bu zatlar muhasebe yapmadılar, özür dilemediler. Zira yanlıştan dönmek de, özür dilemek de bir fazilettir.

Kamuoyunda tepki alan bu insanlar, giderek küçülecekler, vicdanlarda mahkum olacaklardır. Artık bir yol ayrımı. Dileyen dilediği gibi yapabilir. Kişi sevdiği ile beraberdir.
 
Baki Bektaş / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.