HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Türkiye gerçek dost

15.09.2001 00:00:00
Schwartzkopf, CNBC ve Fox News televizyon kanallarında katıldığı programlarda, Ortadoğu karışıklığında İsrail'in yanında yer almasındandolayı ABD'yi kınayan pek çok Ortadoğu ülkesinin "sözde dost" olduğunu belirtirken, Türkiye'nin gerçek dost olduğunu vurguladı. Emekli General Schwortzkopf, daha önce 1991 Körfez savaşında olduğu gibi, bu son terörist saldırıların faillerinin bulunmasında ve cezalandırılmasında, Türkiye'nin yine ABD'nin yanında olacağından eminolduğunu söyledi. Irak lideri Saddam Hüseyin'e karşı ABD'nin, uluslararası bir desteği yanına almasına rağmen, bu kez muhtemelen birkaç dostu dışındayalnız hareket etmek durumunda kalacağına inandığını belirten Schwartzkopf, "Kendi hayatını vermeye hazır kişilerle başa çıkmak zorundayız.

Bu çok kolay bir mücadele değil. Ama biz de çok güçlü bir ülkeyiz" dedi. Emekli General Schwartzkopf, New York'ta Dünya Ticaret Merkezi'ninikiz kulelerine ve ABD Savunma Bakanlığı Pentagon'a yönelik terörist saldırıların devamının geleceğine inandığını da kaydetti.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.