HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 18 HAZİRAN 2021, CUMA

3-9-13

31.05.2002 00:00:00
Bir banka, dünyanın en büyük turnuvasına 48 yıl sonra yeniden katılan Ay-Yıldızlı ekibizimin reklamını; haftalar önceden ekranlara, büyük bir coşkuyla, onurla, gururla yansıtıyor. İnanın bu 1 dakika 45 saniyelik reklamın, ekranlara her gelişinde, kalbimin ritmi allak-bullak oluyor, heyecan katsayımın tavana vurduğunu, ellerim toplu halde sağa-solagittiğinde ziyadesiyle hissediyorum... Ki biliyorum ki; 65 milyon da bu hislerin esiri..!

Bugün gündüz vakti (saat 14.30'da) Brezilya-Senegal maçıyla start alacak dev turnuva. Tüm takımlara (32 kalbur üstü ekip) gönülden başarılar dilerken; 3-9-13 Haziran benim için ayrı bir özellik taşıyor... Hepimizin bildiği gibi o günlerde Türkiye'de hayat tam anlamıyla duracak..! Genci, ihtiyarı, emeklisi, çalışanı, çalışmayanı, gurbetçisi ve de "Türküm" diyen herkes ama herkesin o günlerde kalpleri bir başka atacak... Belki bizlere o saatler ters gelecek, kimimize hoşnut da (bayanlar-dizi kolikler-futbol savarlar) gelmeyecek ama; futbola tutkunlar nefeslerini tutarak izleyecek o maçları... Ne yazık ki de ilk maçımız; dünyanın en büyüklerinden, kupayı müzesine 4 kez götüren Brezilya ile... 3 Haziran'ın gündüz vakti (Tabiiki Kore'de saatler 19.00-20.00'yi gösteriyor) çalacak başlama düdüğüyle 90 dakika hop oturup, hop kalkacağız... Artık eleştirileri bir kenara bıraktık; topyekün Şenol Güneş ve talebelerinin yanındayız... İlk maçımızdan, 13 Haziran'daki son maçımız Çin Halk Cumhuriyeti karşılaşmasının sonuna değin; kalbimiz onlarla bir atacak, yorulacak, dinlenecek, ateşlenecek... Sevgimiz, aklımız, yüreğimiz sizlerle, ulusal takımımız, beyinlerinizin ufku geniş, ayaklarınız kuvvetsiz, dermansız kalmasın... Yenilseniz de, yenseniz de sizler gönlümüzün fatihisiniz..!
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.