HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 09 MAYIS 2021, PAZAR

AB kendini sigortalamış

11.10.2005 00:00:00
Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Ömer Bolat, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) ile başlayacağı müzakereler için hazırlanan çerçeve belgesinin önceki AB aday ülkelerine kıyasla, daha önce hiç görülmemiş şekilde AB açısından birçok savunma sigortalarıyla doldurulduğunu söyledi.

Bolat, şunları kaydetti: "Bundan önceki AB aday ülkelerine kıyasla, Müzakere Çerçeve Belgesi, daha önce hiç görülmemiş şekilde AB açısından birçok savunma sigortalarıyla doldurulmuştur. Bu hususlar arasında, kişilerin serbestdolaşımı, tarımsal ve yapısal fonların alanında daimi kısıtlamalar ihtimali ve AB'nin hazmetme kapasitesinin bir kriter olarak Türkiye'nin önüne konulması ve Güney Kıbrıs Rum Kesimi'ne ilk etapta limanlarımızın açılması ve daha sonra da 'Kıbrıs Cumhuriyeti' adıyla  tanınması talepleri sıkıntılı konulardır. Müzakereler her ne kadar teknik gibi görünse de Türkiye sözkonusu olduğunda her zaman siyasi bir karakter taşımaktadır. Bu yüzden müzakere ekibinin siyasi alanda da takviye edilmesi önem taşımaktadır."


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.