HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 28 TEMMUZ 2021, ÇARŞAMBA

Dolar dalgalanacak

23.10.2003 00:00:00
Sanayi ve Ticaret Bakanı Ali Coşkun, dövizle alışverişe yasaklamanın söz konusu olmadığını bildirdi

Coşkun, dövizle alışverişe yasaklama getirilmesine ilişkin haberlerin hatırlatılması üzerine "Böyle bir şey yok. Bürokrat arkadaşlar tarafından tartışılan birkonu basına yansımış. Yasaklayıcı hiçbir şey yok. Yasaklayıcı Türkiye hiçbir yere gidemez. O bakımdan rekabete açık, serbest piyasa kurallarını uygularken 1980'den bu yana büyük sıkıntılar çektik. Bir seviyeye geldik. Geriye dönüş yok. Dolar dalgalanacak, belirli dengeleri bulacak. Merkez Bankası bu konuda görevli" şeklinde konuştu.

Coşkun, kurlardaki hareketliliğe ilişkin olarak da "Devlet şimdiye kadar kimi zengin edeceğine kimi fakir bırakacağına karar vermiş. Nasıl olmuş? İhalelerle, kredilerle, haksız teşviklerle diğeri de devletin bilerek ya da bilmeyerek müdahalesi neticesinde bir gecede devalüasyonlarla ya da başka hareketlerle gece yarısı zenginleri doğmuş. Biz hükümet olarak serbest piyasa kurallarında bu hatalara düşmek istemiyoruz.

Onun için dolar dalgalanacak belirli dengeleri bulacak. Merkez Bankası bu konuda görevli. Bu küçük iniş-kalkışlardan cebinde dolar olanların kimisi zarar görür kimi kar eder, ama sisteme müdahale yok" dedi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.