HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 25 TEMMUZ 2021, PAZAR

Dünyadaki Terör neden yok edilemiyor ' III

20.10.2003 00:00:00
Terör neden bitirilemiyor

Terör terörle bitirilemez. ABD ve İsrail devamlı olarak adeta Devlet terörü uygulamaktadırlar. ABD Irakı işgal etti. Ama Saddam'ı itham ettiği KİTLE SİLAHLARINI bulamadı. Hala da aramaktadır. Ama haksız bir şekilde Ülkeye saldırdı ve bir çok masum insanı öldürdü. Şu anda o bölgede tamamen kendi menfaatine dönük icratlarda bulunmaktadır. Bazı kimselere haksız bir şekilde öncelik tanınmakta, diğerlerine ise hiçbir hak tanınmamaktadır. Üstelik onlara baskı yapılmaktadır.

İsrail'in Yaptıkları - terörden farklı mı ?

İsrail ordu mensupları , Filistin'de her Allah'ın gününde onlarca insanın evini tanklarla ve roketlerle yıkmaktadır. Birçok insan çoluk çocuk, kadın erkek, yaşlı ve hastalar ölmektedir. Onlar da karşılık olarak , orduları olmadığı için, ancak Terörle cevap vermeye kalkmaktadırlar. Bu şekilde İsrail destekleyicisi ABD de buna katkıda bulunmaktadır. Kısacası Devlet Terörü şeklinde sindirme baskınları yapılmaktadır. Aynı uygulamaları destekleyen bütün bölgelerde bu tür TERÖR ODAKLARI kolayca yeşermekte, büyümekte ve etrafa saldırı şeklinde yansıyarak can almaktadır.

Devlet terörü yapanlara klasik terörle cevap verilmektedir. Veya klasik terör yapanlara Devlet terörü ile cevap verilmektedir. Bu yumurta mı tavuktan - tavuk mu yumurtadan oluştu gibi duruma benzemektedir. Her ikisi de nefretle, bütün dünya tarafından, kınanmakta ama güçlü olanlar, kendilerine bakmayarak karşılarındakileri itham etmektedirler. Böylece bu fasit terör dairesi dönüp gitmektedir. Bakalım insanların ne zaman akılları başlarına gelecek ve kendi hatalarının farkında olacaklardır. O zamana kadar da bütün dünya bu terörden çekecektir.

Senin Teröristin

Benim Teröristim - farkları

Türkiye Batılıların ve özelikle AB ve ABD'nin bazen, alenen bazen de gizli olarak destekledikler PKK teröründen ülkemiz çok çekti. 35 bin kadar şehit ve 100 milyar $ kadar ekonomik zararımız oldu. Türkiye ekonomik olarak birkaç kez kriz geçirdi. Onlar okrizlerden istifade etmeye çalıştılar.

Bu terörizm hareketleri 20 yılan fazla sürdü ve her gün birkaç şehit vermemize sebep oldu. O terörü büyüten de onlardı. O zamanları Türkiye'yi bölmek isteyen o güçler bizim sesimize hiç aldırmıyorlardı. Çünkü o teröristler onlara değil bize saldırıyorlardı. Ama şimdi terör onlara da saldırınca savaşa başladılar. Ama hatalı tutumları sebebiyle terörü kurutmak yerine geliştirmek için ellerinden geleni yapmaktadırlar.

Çünkü alışmış kudurmuştan beterdir sözü burada da haklı çıktı.

Onlar zorba davranışlarından bir türlü vazgeçemediler. Baskılarını azaltacaklarına arttırdılar. Önlerindekileri ezip geçmeye çalıştırlar. Sonunda terör tam manasıyla dal budak saymaya ve palazlanmaya başladı ve onlara da, daha hızlı ve daha sistemli olarak saldırmaya başladı.

Ama onların bu davranışlarından dolayı da bütün dünya zarar görmekte ve huzursuzluk çekmektedir.

Kısacası Adalet ve insanlığın bulunmadığı yerde terör kol gezmektedir. Terörün önlenmesi ise, masum insanlara ceza vermek ve onları öldürmekle değil, hakiki teröristi bularak onu cezalandırmakla mümkün olmaktadır. Ama en önce kendi yaptıklarını baskı ve terörden arındırmak ve kendi kendine çeki düzen vermek gerekmektedir. Sonuç olarak savaş, silah, barut ve büyük askeri güçle kazanılır. Ama terörü önlemek, ancak İnsanca davranmalarla ve Adalet uygulanarak mümkün olmaktadır. ABD,İsrail ve Batılı bazı Ülkeler bunu öğrenene kadar da, bu terör herhalde daha uzun zaman sürüp gidecektir.
 
Prof. Dr. Cahit Babuna / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.