HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 16 MAYIS 2021, PAZAR

Milne yeniden Kartal

18.10.2005 00:00:00
SON HABER Beşiktaş'a 3 şampiyonluk kazandıran, Milne futbol direktörlüğüne getirildi. Başkan Demirören Milano'ya uçtu

Beşiktaş'ta 6.5 yıl teknik direktörlük yapan ve 3 şampiyonluk kazandıran, 1993-94 sezonunun devrearasında ayrılan Gordon Milne, 11 yıl sonra siyah-beyazlı kulübe bu kez futbol direktörü olarak geri döndü. Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Murat Aksu, Asbaşkan ve Futbol ŞubeSorumlusu Kıvanç Oktay, Yönetim Kurulu Üyesi İlhan Durusoy ve Gordon Milne, BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde basın toplantısı düzenledi.

İkinci başkan Murat Aksu, Gordon Milne'i futbol direktörlüğüne getirdiklerini açıkladı. Dünya kulüplerinde olan futbol direktörlüğünü, Beşiktaş'ta da uygulayacaklarını anlatan Aksu, ''Beşiktaş'ta 6.5 sene teknik direktörlük yapmış, 54 hafta yenilmemiş,takımı namağlup şampiyon yapmış efsane hocalarımızdan Milne'i bize katkıda bulunması için Beşiktaş'a getirdik" dedi.Aksu, Milne'in İstanbul'a gelişi ile teknik direktör Rıza Çalımbay'ın istifasının aynı güne gelmesinin tamamen tesadüf olduğunu kaydederken, Milne'in altyapı dahil tüm futbol işinin profesyonelleşmesini sağlayacağını, idari konular, futbol tarama ve izleme ile ilgili işin başında olacağını söyledi.

OKTAY: "KÖPRÜ OLUŞTURACAK"Kıvanç Oktay, Beşiktaş'ta kalıcı olacak yeni bir sistem getirdiklerini ifade ederek, şunları söyledi: "Tüm altyapı, futbol okulları, futbol şubesi adı altında bulunan tüm işleri koordine etmek amacıyla işe başlayacak. İzleme, tarama, araştırma, futbol okullarının başında olacaktır. Gordon Milne (A) takımla yönetim arasında bir köprü oluşturacaktır. Bu güzel bir adım, bizleri daha profesyonelce çalışmaya sevk edecektir."

Oktay, teknik direktörün bundan sonra sadece takım yapmakla uğraşacağını, Gordon Milne'in sistemlere girmeyerek, takımın, teknik direktörün sorunları ile ilgilenip, bunları yönetime aktaracağını kaydetti.

MILNE: "BEŞİKTAŞ İÇİN DÖNDÜM"Siyah-beyazlıların yeni futbol direktörü Gordon Milne ise ''Türkiye'ye Beşiktaş için döndüm, başka bir kulüp olsa kabul etmezdim" dedi. Milne, 1987 senesinde İstanbul'a geldiğinde Fulya Tesisleri'nde hiçbir şeyin olmadığını hatırlatarak, "Zor şartlar içinde çalışıyorduk. Tek saha vardı, duş yoktu. Futbol açısından kısa süre içinde ne kadar ileri gidildiğini görmek sevindirici. Herkesi kutlamaklazım. Bu gelişme içinde çalışanları kutlamak lazım. Şimdi kulübün gelişmeye devam etmesi gerekir. Benim buradaki pozisyonum buradaki gelişmenin bir parçası olmaktır" şeklinde konuştu.

DEMİRÖREN YURT DIŞINA GİTTİBeşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu, Rıza Çalımbay'ın istifasının ardından yeni teknik direktör arayışlarına başladı. Kulüp başkanı Yıldırım Demirören, listelerindeki teknik direktör adaylarıyla görüşmek üzere bu sabah yurt dışına gitti. Demirören, Atatürk Havalimanı'nda herhangi bir açıklamada bulunmadı.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.