HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Sokak çocuklarının dramı sahnelendi

24.07.2001 00:00:00
Seyyar satıcılık ve ayakkabı boyacılığı yapan sokak çocuklarının dramı tiyatro sahnesinde sergilendi. Bornova Şehir Tiyatrosu ile Hollanda Rast Tiyatrosu'nun ortaklaşa çalışması ile sahnelen "Boyayalım abiler" adlı oyun büyük ilgi gördü.

Bornova Belediyesi Uğur Mumcu Kültür ve Sant Merkezi'ndeki oyunu çocuklar oynarken, öykü ve şarkıları da çocuklar yazıp besteledi. Yönetmenliğini Şıhali Yalçıner'in yaptığı oyunda, sokak çocuklarının umutları ve dramları başarıyla sergilendi. Yönetmen Yalçıner, ekonomik kriz nedeniyle skok çocuklarının sayılarında patlama yaşandığına dikkati çekerek, "Gözlerimizin önünde yaşanan bi dramı sahneleyerek dikkat çekmek istedik" dedi. Yalçınar, oyun Anadolu'nun diğer şehirlerine kadar giderek sahneleyeceklerini söyledi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.