HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 23 HAZİRAN 2021, ÇARŞAMBA

Trabzon gerçeği

30.08.2001 00:00:00
Sık sık futbolla uğraşan bizlere sezon başında kim şampiyon olacak diye sorarlar. Gerçekten futbol seyircisinin bu merakı bazen bizleri sinirlendiriverir. Kardeşim ben nerden bilicem kimin şampiyon olacağını, zaten bilsem ligin oynanmasına gerek kalmaz. Aslında futbolsever soruyu çatallandırmadan karşımıza koyuveriyor. Onların merak ettiği takımlarının şampiyonluğa oynayıp oynamayacağı.

Bu sene rahatlıkla bu beklentilere cevap verirken Trabzonspor'u unutmamak gerekiyor.

Bordo mavililerin oynadıkları üç karşılaşmada, aldıkları sonuçlardan ziyade ortaya koydukları futbol Trabzon ibresini şampiyonluğa doğru yöneltiyor.

Arkadaşımız Mustafa Kahraman önceki gün Trabzon'dan geldi ve onun anlattıkları sahadaki alınan sonuçlarla çelişmedi. Bir kere Trabzon'da bu yıl bordo mavilililerin bir sevgi yumağı oluşturduğunu söyledi Mustafa. Başarının ve şampiyonluğun önde gelen en önemli kuralı sevgi ve beraberlik.

Başkan Sümer işbaşı yaptığından beri inanılmaz güçlükleri geride bırakma başarısını ortaya koydu. Bu birincisi. Az önce söylediğim gibi birlik ve berabirliği sağladığı bu da ikincisi. Bir üçüncüsü var ki; iş böyle giderse dillere destan olacak. Krizlerin kol gezdiği ülkemizde dağlar gibi parasal sorunlarla boğuşan Sümer, öyle bir transfer gerçekleştirdi ki izleyenler şimdi dudak ısırıyor.

Bir kaç trilyon lirayla bunu başaran Sümer paraya boğulmuş rakiplerini şimdi geride bırakmanın hesapları içinde. Biz bunu başaracağına inanıyoruz. Başkanın gösterdiği performans hiç de yabana atılacak gibi değil.

Onun için şampiyonluğun en güçlü adayıdır Trabzonspor bu sene.
 
Akın Göksu / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.