HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Bunlar da 5 yıldızlı iftar sofraları

23.10.2003 00:00:00
Ramazan yaklaşıyor. İstanbul'da beş yıldızlı oteller özel iftar programları uygulayacak. Ancak bu iftarlara birakın garibanların gitmesini, orta halli kimselerin bile gidebilmesi zor...

İstanbul'daki beş yıldızlı otellerin restoranlarında bol çeşitli iftar sofralarının bedeli, kişi başı 25.5-79 milyon lira arasında değişiyor.

Bir zamanlar padişahların oruç açtıkları salonlarda iftar yapmak isteyenlere, Çırağan Sarayı Otel Kempinski farklı seçenekler sunuyor.

Otelin Türk-Osmanlı mutfağına sahip "Tuğra" restoranında, Ramazan için özel bir program hazırlandı. Fasıl eşliğinde Tuğra'da yapılacak iftarın bedeli, 79 milyon lira.

The Ritz-Carlton Otel de, ramazan için özel iftar mönüsü hazırladı.

Hafta sonları iftar sofraları Karagöz ve Hacivat gösterisine de sahne olacak. Çintemani Restaurant'ta iftarın bedeli ise 58 milyon lira.

Ceylan Inter-Continental Oteli'nde iftar yapmak isterseniz, Boğaz manzaralı, Türk ve Osmanlı mutfağının en lezzetli örnekleri ile SafranRestaurant'a gidebilirsiniz. Otelin Californian Brasserie Restaruant'ta hazırlanan zengin açık büfe iftar sofrasının ücreti de 55 milyon lira olarak belirlendi.

Hilton Otel de, hazırladığı seçeneklerle zengin bir ramazan mönüsüimkanı sunuyor. İftar sofrasının bedeli 52 milyon lira olarak belirlendi.

Polat Renaissance Otel de ramazan ayı süresince konuklarına en iyihizmeti vermek, iftardan sahura, tüm isteklerinizi karşılamak için hazırlanıyor. Otelin Daphne Restaurant&Grill'de iftar mönülerinin fiyatı ise 40 milyon lira olarak belirlendi.

En ucuzu Klassis'te

Klassis Resort Hotel ve Klassis Golf Country Club da, ramazan için farklı iftar mönüsü seçenekleri hazırladı.

Ramazan ayı boyunca otelin restoranlarında hazırlanacak iftar sofralarının kişi başı ücreti, 25 milyon 500 bin lira olarak belirlendi.


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.