HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 26 TEMMUZ 2021, PAZARTESİ

Dersimiz İsrail

24.10.2003 00:00:00
Mahatmir Muhammed İsrail'in Irak'ta çevirdiği dolapları bir bilebilse "her türlü kirli işin altından Yahudiler çıkıyor" sözüne, acaba daha neler eklerdi?

Muhatabımız doğal olarak Muhatmir Muhammed, çünkü Malezya Başbakanı'nın "Batı, İslam Medeniyetinden üstündür" dediği için haklı olarak suçladığı Berlusconi "bizim Başbakanın" nikah şahidi...

Bu nedenle İsrail-Yahudi meselesinde konu, Türkiye'nin kırmızı çizgilerini de ilgilendirse hükumetten bir tavır, bir tepki beklemiyoruz, bekleyemiyoruz.

Açıkçası kendi adıma ben hükümeti mazur görüyorum. Çünkü hükümetin çok zeki danışmanları! Güç dengelerine üzerine kurulu bir iktidar ürettiler. Bu nedenle Washington'da bulunan İsrail destekçisi CSIS adlı Think-Thank kuruluşu örneğin, bizimkilerin ayak yolu olduğu adreslerden birisi. Gerçi bu yolla kazanılan iktidar, kimin iktidarı diye anlamlı bir soru baş köşede duruyor ama küreselleşme çağında o kadarlığı kadı kızında da olur!!!

Hükumetimiz bu bağlamda İsrail'e çetele tutmak yerine, su satmakla meşgul. Bakalım devamından neler gelecek?

Kimbilir hala kimsenin bilmediği maddelerle dolu Türkiye-İsrail stratejik ortaklığını, daha da öteye taşıyabilirler. Örneğin pazarlıksız tezkere çıkaran hükumet, İsrail'i Suriye'ye, saldırırken destekleyebilir...

250 bin Yahudi

K.Irak'a!

Irak savaşının başladığı günlerde şu ilginç iddia, İsrail'e senede hiç değilse 3-5 ziyaret yapan Ümit Özdağ tarafından ifade edilmişti. Telaviv'dekiler Özdağ hocaya şunu söylemişler;

"Siz Türkler olmasanız, K.Irak'a en az 250 bin Yahudi yerleştirirdik. Ancak bizi yanlış anlarsınız diye bu işi yapmıyoruz."

İsrail'de söylenen bu nezaket! Cümleleri galiba sona eriyor. Çünkü en son Ankara'ya ulaşan bilgiler İsrail'in, Musul'da çok önemli miktarda toprak aldığı yönünde.

Türkiye'de GAP topraklarına aynı yöntemle ulaşmaya çalışan İsrail, Musul'da bu kaos ortamında hiçbir sorunla karşılaşmaksızın işini hallediyor. Alımların amacı ve sonrası için her halde tek bir söz söylemeye gerek yok.

Yalnız 250 bin Yahudi Musul'a yerleşecek, meselesi önemli...

Utah Üniversitesi Siyaset Bölümünde Doktora yapan Hasan Kösebalaban'ın konuya ilişkin ilginç bir araştırması var. Şimdi bu çalışmadan bazı başlıkları sizlere aktaralım;

"1950'lerden bu tarafa İsrail'e, K.Irak'tan göçmüş 250 bin Kürt Yahudi var. İsrail ve Amerikalı Yahudiler, K.Irak'ta kurulacak bir Kürt Devleti içinde 'Yahudilere yer açmak için' özel bir siyaset güdüyorlar. Diğer yandan Yahudi kamuoyunu etkilemek için, Kürtlerin Yahudi ırkıyla akrabalığına dair iddialar ortaya atıyorlar."

Kösebalaban'ın tespitleri ilginç. Görünen o ki Yahudi asıllı Neo-Conlar K.Irak'ta kurulacak devletin merkezine "Kürt Yahudileri" çoktan oturttular.

Barzani ailesini "Kürt Yahudilerle" olan akrabalığı, Saddam'ın son operasyonunun ardından K.Irak'tan Amerika'ya kaçırılan ve CIA adına çalışan 5 bin peşmergenin "Kürt Yahudisi" olması bir tesadüf değil.

Bu 5 bin CIA ajanının yetiştirildikten sonra K.Irak'a döndürüldüklerini biliyoruz. Hatta bir iddiaya göre tezkere pazarlıkları sürecinde Yahudi Peşmergeler, İskenderun limanından ve Türkiye üzerinden bizzat bölgeye sevkedildiler.

Şimdi galiba sırada İsrail'de yarım asırdır eğitilen ve Yahudi olduklarına inandırılan Kürtler var.

Eh! Gerekli topraklarda satın alındığına göre "göçün" önünde hiçbir engel kalmaksızın fotoğraf tamamlanıyor.

ABD'nin K.Irak'ta niçin Türk askeri istemediği ve istemeyeceği de böylece ortaya çıkıyor.

Bombalanan sınır

kapısı ve boru hattı

K.Irak petrollerini Hayfa üzerinden Akdeniz'e akıtmak ve bu yolla bölgeyi kendisine bağlamak isteyen İsrail, kolları sıvamış durumda. Eski Ürdün zamanında kurulan ve yarım asırdır işletilmeyen bu boru hattının çalışabilmesi için, Kerkük-Yumurtalık boru hattının devre dışı kalması gerekiyor.

İlginç bir zamanlamayla, Kerkük-Yumurtalık boru hattına uzun süredir sabotajlar düzenleniyor. Faili meçhul! bombalamaların yukarıda anlattığımız sürecin bir devamı olduğu düşünülüyor.

Bilindiği gibi geçmişte Türkiye, Habur sınır kapısına bir alternatif üretmek, Barzani'yi ekarte etmek üzere yeni bir kapı açmak istemişti. Hatırlarsanız o kapıyı İncirlik'ten kalkan uçaklar kazaen! bombalamışlardı.

Şimdi bombalanan kapımıza bir de boru hattı ekleniyor.

Ekleniyor da ne oluyor derseniz, olayların arkasında kimin olduğunu bilmeyen yok. Ama hiçkimsenin ağzını bıçak açmıyor. Hükumet ise ABD-İsrail bağlantılarından kopmuyor, kopamıyor...

Bir tarafta su satışı!

Diğer yanda bombalanan sınır kapısı ve boru hattı!

Musul'da satılan topraklar!

ABD'de eğitilerek K.Irak'a dönen 5 bin CIA peşmergesi!

İsrail'den dönüşe hazırlanan 250 bin Kürt Yahudisi!

Ve ARZ-I MEV'UD!

Sonuç; Türkiye İsrail'in stratejik ortağı... Stratejik ortak kavramı gelecek adına "kader birliği" yapan ülkeler için kullanılıyor. Dolayısıyla soruyoruz;

Türkiye kendisini tasfiyeye karar verdide bizim haberimiz mi yok?
 
Ahmet Erimhan / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.