HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 01 AĞUSTOS 2021, PAZAR

FATİH TERİM

19.06.2001 00:00:00
Başarının gökten zembille inmesini iddia etmek akıntıda kürek çekmek gibidir.

Genellikle mesleklerinde başarılı olmuş insanlarla başarılı olduğunu iddia eden kişiler arasında sıkı bir çekişme yaşanır.

Nedense başarılı olduğunu iddia edenler genellikle ve de malesef ön planda yer alırlar. Çünkü bunların en büyük meziyetleri yaptıkları işi taklit etmektir. Eğer gazeteci ise gazeteci taklidi yapar. Futbolcu ise futbolcu taklidi yapar. Politikacı ise politikacı taklidi yapar. Ne gariptir ki insanlara da yuttururlar. Sanki hepimizin kötü talihiymiş gibi sırtımızdan eksik olmazlar.

Fatih Terim gibi insanlar zaman zaman gerçek başarının ne olduğunu gösterirler de yüreğimize su serperler.

Burada tehlike şudur: Fatih Hoca mesleğinde ön planda yer almıştır. Televizyonlarda, gazetelerde yer edinmiştir. Yeteneksiz yetenekler de hoca gibi orada burada kendilerini gösterirler. Bize düşen iş yeteneksiz yeteneklerle Fatih TERİM gibi gerçek yetenekleri ayırt edebilmektir.

Fahih hocayı bire bir tanımaya gerek yok. Yaptığı işlere baktığımız zaman kendisini arzulu hırslı ve kararlı görürsünüz. Başarıya giden yolda tipik üç unsurdur bu. Bunlara çalışkanlığı, zekayı ve bilgiyi de ilave ettiğiniz zaman hedef avuçlarınızın içine geliverir.

Unutmayın büyük başarılara imza atmak için bunlar da yetmez. Sizi daima destekleyecek, size daima güven duyulacak ortamı ve olanakları da oluşturmak zorundasınız. İşte Fatih hocada bu politikalar da var. Hepsini bir araya getiren Fatih hoca Milan'a teknik direktör oldu.

Fatih Hoca'nın yeni görevi hepimize mihenk taşı olmak zorunda. Zira başarıya nasıl gidildiğini iyi ve kötüyü onun kişiliğinde görüp öğreneceğiz. Ülkemizde yutturmacalara böyle gerçek başarılara bakıp karşı durmasını bileceğiz.

Bu sadece futbolda değil tabii. Bütün işlerimizde yol gösterici olmalı.

Fatih TERİM, özellikleri ile Milan'da başarılı olacaktır. Üstelik Galatasaray'daki görevinden daha da kolay olacaktır bu başarı. Çünkü Milan alt yapısıyla, üst yapısıyla kurumlaşmış bir dünya devidir. Bütün çarkları tıkır tıkır işlemektedir. Fatih Hoca'ya orada kalan, o çarkları sadece itivermektir. Başarılar Fatih TERİM...
 
Akın Göksu / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.