HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 04 AĞUSTOS 2021, ÇARŞAMBA

Hoş geldiniz

20.05.2001 00:00:00
Evet!.. Aziz İstanbullular... "Ermeni soykırımı iddialarını red ve ulusal bağımsızlık" mitingine hoş geldiniz. Hep söyledik ve yazdık... Bu miting her hangi sıradan bir miting değildir...

Bu miting bir haykırış, bir şahlanış, bir kucaklaşmanın, bir yeniden Kuvay-ı Milliye ruhu ile bir ve beraber olmanın adıdır.

7'den 70'e kadın-erkek, genç-ihtiyar demeden bütün İstanbullular'ın bu buluşması bu ülkenin sahipsiz olmadığının alametidir.

Bugüne kadar çok yürüyüşler, çok mitingler yapıldı... Ancak uzun yıllardan sonra ilk defa yeniden Kuvay-ı Milliye ruhunu temsilen bir miting yapılıyor.

Ekonomik krizlerin, siyasi tıkanıklıkların, sosyal patlamaya dönüştüğü bir ortamda bütün meseleleri dertleri, çileleri unutup ülkenin devleti ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü tehdit eden iç ve dış kaynaklı tehlikelere dur demek için bir araya gelmek, milyonları oluşturup meydanlara taşmak elbette milli bir görev ve milli bir hassasiyettir.

Sizler bugün bu Şişli Abide-i Hürriyet Meydanı'nda en büyük abidenin insan abidesi olduğunu, en büyük davanın da hürriyet olduğunu, bağımsızlık olduğunu haykırıyorsunuz.

Tarihi şanla, şerefle ve zaferlerle dolu kahraman bir milletin evlatları olarak sadece haksızlıklara cevap vermiyor, aynı zamanda medeniyet dersi, insanlık dersi de veriyorsunuz.

Şu bayrak denizine bakınız, sloganların manasına bakınız, şu coşkuya, şu heyecana bakınız. Şu yüzlere bakınız, şu bayrak tutan ellere bakınız. Birbirinizi iyi tanıyınız. Ayrılmamak üzere bir kere daha kucaklaşınız.

70 milyon insan şu anda bu kucaklaşmayı bu şahlanışı, bu haykırışı bekliyor. 7 Nisan'da Trabzon'da idik... Bugün 20 Mayıs burdayız. Yarın bir başka Anadolu ilindeyiz. Prof. Dr. Haydar Baş'ın dediği gibi "Yürüyüşümüz devam edecek..." Evet "Dağ başını duman almış, yürüyelim arkadaşlar."

Evet iş başa düştü... Batı dünyası çok acımasız ve hesapsız geliyor. Ama beyhude... Tarihte olduğu gibi her şey bu aziz milletin sinesinde çözülecektir. Geldikleri gibi geri gideceklerdir.

Çünkü; "Bu vatan bizimdir, bizim kalacak..."
 
Ali Gedik / diğer yazıları
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.