HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 02 AĞUSTOS 2021, PAZARTESİ

Çiftçiye kuru iftira

19.06.2001 00:00:00
Tarım ve Köyişleri Bakanı Hüsnü Yusuf Gökalp, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Başkanı Faruk Yücel ile beraberindeki heyeti makamında kabul etti. Bakan Gökalp, kabulde yaptığı konuşmada, tarımın içinde bulunduğu şartların daha iyi noktaları yükseltilmesi için çalışmalarının devam ettiğini söyledi Türkiye Ziraatçılar Odası Başkanı Faruk Yücel ise Türkiye'nin sıkıntılı dönemden geçtiğini, 30 katrilyon liralık bütçenin 24 katrilyon lirasının faiz ödemelerine giderken, bunun içinden 70 trilyon liralık bir ödemenin de tarımda kullanılacağı söylendiğini belirtti. "Ama hangi maksatla kullanıldığını ben bilmiyorum, Sayın Bakan da bilmiyor" diyen Yücel, kamuoyunda, yapılan zamların tarım ürünlerine verilen destekten kaynaklandığına ilişkin bir "iftira" ile karşı karşıya kaldıklarını söyledi.

Çiftçiye asalak muamelesi

TZOB Başkanı Faruk Yücel, tarım alanında çalışan insanların bir lobi etrafında birleşip, Tarım Bakanı ile birlikte, sıkıntılı günlerde yapılan iftiralara cevap vermek mecburiyetinde olduklarını ifade ederek, "Biz toplum üzerinde yapılan bu haksız iftiralara cevap verirken,Sayın Bakan da Bakanlar Kurulu'nda aynı şeyi yapıyor. Asalak gibiymişiz şeklinde bir intiba var. Bunu gidermek için birlikte hareket etmeye karar verdik. Birlikte bu programı haksız propagandayı silmeye ve haklarımızı almak için birlikte mücadele etmeye karar verdik. Gelen zamların hiçbirinde tarıma ayrılan bir pay yok. Çiftçi elindeki elde ettiği ürünü bankaya yatırıp faiz alan bir kesim değil, hatta sattığı ürünle borcunu ödeyemeyip hapse giren adamlar.. bu işten çiftçi, memur, devlet, bankalar zararlı.. Karı kim alıyorsa, iftirayı da onlar atıyorlar"dedi.
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.