HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Köye dönüşler arttı

09.10.2001 00:00:00
Bitlis Valisi Uğur Boran, son iki yıl içerisinde 100 köye geri dönüş yapıldığını belirterek, boş bulunan diğer köylere de geri dönüşlerin beklendiğini söyledi.

Vali Boran, bölgede yaşanan terör olayları nedeniyle, geçmişte 200 dolayında yerleşim biriminin göç ettiğini hatırlatarak, şunları söyledi:

"Köye dönüş esastır. Dönmek isteyen her köyü döndürmeye niyetliyiz. Ancak sorun şurada, köylerimiz uzak yerlerde olduğundan dolayı, alt yapı hizmetlerinde sorunlar vardır. Kaynaklarımız tam anlamıyla yeterli değildir. Eğer kaynaklarımız tam anlamıyla yeterli olmuş olsa, bugün tüm köylerimizi iskana açmaya hazır olacağız. BitlisValiliği olarak bu yıl köye geri dönüş için 1 trilyon lira ödenek talebinde bulundum"

İstenen ödeneğin 2002 yılında gönderilmesi halinde, dönüş yapılmayan köylerin alt yapı sorunlarını halledeceklerini de belirten Boran, şöyle devam etti:

"Köye dönüşler devlet politikasıdır. Dönüşler Bitlis İl ve İlçe ekonomisini de canlandıracaktır. Köye dönüş sadece vatandaşı rahatlatmakla kalmayıp, ülke ekonomisine de katkı sunmaktadır. Bitlis Valiliği olarak, öncelikle dönemeyen köylerimizin alt yapı sorunlarınıtamamlayıp, döndüklerinde sıkıntı yaşamamalarını sağlamaya çalışıyoruz."
Megadentistlogo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.