HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 14 HAZİRAN 2021, PAZARTESİ

Denizli'yi aramadım ki...

03.10.2001 00:00:00
F. Bahçe'nin düşünürleri, bilginleri, bağlı bulundukları renklere (!) sadakatini dile getirenler, dahası has kulüp yazarları; önceki akşam bir tv kanalında dilini, dolambaçlı yerlere çevirmenin komiklikleriyle karşı karşıya kaldılar. Oturumu yöneten

zat-ı muhterem, F.Bahçe Teknik Direktörü Mustafa Denizli'ye hem de canlı yayında, kıyak geçeyim derken, haa yazarları da afişe etmekte gecikmedi!..

Geçen yıl üst üste 3 ay aralıklı konuşulmuş bantları teker teker yayına sokunca; stüdyodaki yorumcular da dahil şaşkına döndü!..

Bakınız ne diyordu bu futbol dahileri; önce ilk banttan alıntı alalım: "F. Bahçe'nin ne oynadığını bilen varsa beri gelsin. Bu takımdan birşey olmaz. Şampiyonluk hayal. Mustafa Denizli antrenman yaptırmıyor. Acil önlem alınmalı"..

Yani özetle diyorlar ki: "Teknik heyet değişsin; futbolcular zapta-rapta alınsın..."

Hemen ardından ikinci bant geliyor ve bu sefer aynı portreler şöyle konuşuyor: "F.Bahçe mükemmel oynuyor. Rakibe nefes aldırmıyor. Doksan dakika mücadeleyi elden bırakmıyor. Şampiyonluk kaçınılmaz..." Dönüyor Mustafa Denizli'ye oturumu yöneten "Ne diyorsunuz hocam?". Gülüyor Denizli, kahkaha atacak atamıyor; kısa ve öz olarak, "Yine kişilere değinmeyeeceğim. İstediği, bu tür düşüncelerin değişmesi. F.Bahçe artık yeni bir çehreye kavuştu. Geçen yıl şampiyon olduk bu yıl da hedeften sapma yapmadık. Herkesin formsuz olduğu zamanlar olabilir; benim de oluyor. Böyle konuşanlara diyorum ki, gelsinler bir onbeş gün F.Bahçe'yi izlesinler. Yanlarına bu işin ustalarını da alsınlar. Eğer isterlerse bütün programımı da onlara vereyim. Ondan sonra benim ve F.Bahçe hakkında fikir beyan etsinler"...

Stüdyodaki yorumcular da dahil; hocaya bundan sonra soru yönelten olmadı ve oturum Denizli'nin gitmesiyle sürdü... Tabii ki biz de ekranı kararttık.

Hemen fikir jimnastiği yapmaya başladım... Yahu ben Denizli'yi aramadım ki; o aynen: "Evet F.Bahçe rehavetten kurtulamadı. Golcülerimiz suskun. Sağ kanatta eksiğimiz var. Transfer istemiyorum. F.Bahçe iyi yoldadır, kimse merak etmesin"... Bir gece önce Meltem TV'de söylediklerimi Denizli tekrarlıyordu... ama ben Denizli'yi 4 yıl adım adım takip etmiştim. Fark burada...
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.