HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 23 HAZİRAN 2021, ÇARŞAMBA

Dİ-SİP-LİN

11.08.2001 00:00:00
Futbolda da uyulması gereken en önemli etkinliktir disiplin. Hecelerle ayırmaya çalıştığım bu olguyu, etkinliği; hemen yeni ve taze olarak Fenerbahçe ve Galatasaray'a ışınladım...

İkisi arasındaki Dİ-SİP-LİN farkı kabak gibi ortaya çıktı. Galatasaray'ın resmen keli göründü!...

Bu nereden kaynaklanıyor?... Galatasaray'da alenen gözüken disiplinsizliği Bay Lucescu'nun yumuşaklığına yüklüyorum!.. Yumuşak, cıt kırıldın ve de sinir sistemi son derece gevşek bir hoca Lucescu. İşte bu dezavantajını fırsat bilen futbolcuları, onunla; çelik çomakla oynar gibi oynuyorlar. Sahanın içinde en öktü eylemi yapsalar dahi; Lucescu bir şey olmamışcasına örtbas etmeye çalışıyor. Bunu yaparken de yüzüne gözüne bulaştırıyor. İşte son Levski Soyfa örneği. Kenardan "yandım Allah, kurtarın beni. Bu futbol beni ölüme götürecek" diyor; futbolcuları tınmıyor. Oralı olan yok!... Apoletli Bülent Korkmaz disiplinsizlikte başı çekerse, diğerleri ne yapmaz? Daha dünkü Hasan; Aydın efesi gibi... Suat, bana dokunmayan,bin yıl yaşasın havasında... Kaleci Mondragon: Direklerin dışına çıkarsam, "öcüler kapar beni" diyor... Popescu! Arkamda beni zorlayan yok ki, "keyfime göre takılıyorum" sizene... Bülent Akın: "Zorla oynatıyor; ben ne yapayım sloganı atıyor... Bu kadar olmaz Lucescu kaldırabilir mi?.. Hem de yumuşak çıt kırıldım Lucescu.

***

Buyrun Fener'e... Kadro Mustafa Denizli tarafından tamamen alabora edilmiş.. Sistem gözlerden ve gönüllerden uzak nitelikte... Gelgelelim sahaya çıkan takım; bu kargaşada olağanüstü top oynuyor. Disiplini baş taçı etmişler. Birbirlerine değil kötü gözle, yan gözle bile bakmıyorlar. Her bölgede ölesiye savaşıyorlar. Bir arkadaşına bir şey mi oldu; tekmili birden rakibin etrafında, karabasan gibi üstlerine çöküyorlar. Ev sahibi Glasgow Rangers'ın taraftarları onları şaşkınlıkla izliyor. 50 bin kişi ürkütmeye, korkutmaya çalışıyor; nafile. Yek vücut olmuş Fenerbahçe, disiplini de arkasına alarak; saldırı planlarını kusursuzca yapıyor. Golleri de kaçıyor. Denizli kenardan bir parlıyor; hepsi korku tünelinden fırlayarak "hürra Rangers'ın üstüne..." İşte Fenerbahçe... İşte disiplin... İşte farklılık!..
 
Osman Korkmazel / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.