HOŞGELDİNİZ! BUGÜN 05 AĞUSTOS 2021, PERŞEMBE

Büyük Bir Fırsat

07.09.2001 00:00:00
Sizin en hayırlınız Kur'an-ı öğrenen ve Onu öğretendir" hadisi şerifi yaygın olarak bilinen bir düsturdur. Kur'an-ı Kerimi okumak, onu dinlemek başlı başına bir ibadettir. O Allah kelamı olarak insanları şereflendirir; gönüllere rahatlık ve huzur verir. Elbette Kur'anın anlamını bilmek çok güzeldir, ancak anlam bilinmese bile Kuranın feyzine ve vereceği faydalarına ve tesirine engel değildir.

Kur'an okuma konusunda var olan ayeti kerimelerden bazılarını burada aktaralım.

Sana Kitap'tan vahyedileni oku ve namazı dosdoğru kıl... (Ankebut Suresi, 45)

Kur'an okunduğu zaman, hemen onu dinleyin ve susun. Umulur ki esirgenmiş olursunuz. (A'raf Suresi, 204)

Evlerinizde okunmakta olan Allah'ın ayetlerini ve hikmeti hatırlayın. Şüphesiz Allah, latiftir, haberdar olandır. (Ahzab Suresi, 34)

...Ve Kur'an'ı belli bir düzen içinde (tertil üzere) oku. (Müzzemmil Suresi, 4)

Öyleyse Kur'an okuduğun zaman, kovulmuş şeytandan Allah'a sığın. (Nahl Suresi, 98)

Günümüz koşullarında eğitim başlı başına bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Hele yaşınız belli bir seviyenin üzerine çıkmışsa, meşkuliyetiniz belli bir zaman dilimini eğitime ayırmanıza engelse, öğrenme daha da zor olacaktır.

İşte böyle bir ihtiyacı teknolojik gelişmelerden de istifade ederek karşılamaya çalışan güzel bir çalışma elime geçti. "Kur'an-ı Kerim Öğreniyorum" cd-leri ile artık Kur'an-ı Kerim'i okumayı öğrenmek çok kolay. Bilgisayar ortamında görsel olarak kontrol elinizde. Bir dersi ister hızlı veya ister yavaş görmek elinizde. İsterseniz aynı dersi ve dersten belli bölümleri defeaten incelemeniz mümkün oluyor.

Kur'an-ı Kerim öğreten şahıs, dünya çapında ödülleri olan hattat Recep Şahin Bey. Recep Beyin anlatımı ve yazdığı hatlarla ders daha rahat takip ediliyor.

Bu çalışmasından dolayı hattat ve sunucu Recep Şahin Beyi; yapımcı Meltem Tv.yi; Dağıtımı yapan Meltem Pazarlamayı (0 212 652 24 24) tebrik ederim.

Kur'an-ı Kerimi okumak onu dinlemek hakkında bir çok nas mevcuttur. "Sizin en hayırlınız Kur'an-ı öğrenen ve onu öğretendir" Hadis-i Şerifi konunun önemini özetlemektedir.

O halde eğer Kur'an-ı Kerim okumasını bilmiyorsanız bu fırsatı hemen değerlendirmenizi öneririm.
 
Doç. Dr. Ahmet H. Kepekçi / diğer yazıları


logo

Beşyol Mah. 502. Sok. No: 6/1
Küçükçekmece / İstanbul

Telefon: (212) 425 10 66
Faks: (212) 424 69 77
E-posta: [email protected] [email protected]


WhatsApp haber: (0542) 289 52 85


Tüm hakları Yeni Mesaj adına saklıdır: ©1996-2021

Yazılı izin alınmaksızın site içeriğinin fiziki veya elektronik ortamda kopyalanması, çoğaltılması, dağıtılması veya yeniden yayınlanması aksi belirtilmediği sürece yasal yükümlülük altına sokabilir. Daha fazla bilgi almak için telefon veya eposta ile irtibata geçilebilir. Yeni Mesaj Gazetesi'nde yer alan köşe yazıları sebebi ile ortaya çıkabilecek herhangi bir hukuksal, ekonomik, etik sorumluluk ilgili köşe yazarına ait olup Yeni Mesaj Gazetesi herhangi bir yükümlülük kabul etmez.